Neon Rose – A Dream Of Glory And Pride (1974)

Když jsem se poprvé dostal ke kapele Neon Rose, musím říct, že jsem chtěl něco ve stylu November. Ale to, co se na mě vyřítilo z reproduktorů, jsem nečekal.

Vymakaná muzika a promyšlené skladby do posledního detailu. Vynikající výkony všech zúčastněných hudebníků. Potom jsem cedlo vzal ke kámošovi, že se musím pochlubit s úlovkem. Při poslechu na večerní hudební seanci s popíjením moravských pokladů, nám spadla čelist až na podlahu. Kámoš hned řekl, že to je přesně ta muzika, kterou chtěl vždy hrát sám, když byl aktivním muzikantem.

A škoda, že se tak nestalo, mohli jsme obdivovat i klenoty z našich luhů a hájů. Vynikající práce obou kytaristů, rytmika šlape a vokály prostě nádhera. Zejména bych vyzdvihnul skladbu A Picture Of Me, která se pozvolna rozvíjí a graduje tak, že nechcete aby skončila. Také poslední A Dream Of Glory A Pride je majstrštyk.

Celé album je pro mně v diskografii těchto Švédů jednička a dál už nepřekonané. Podle mně se jedná opravdu o album, které je škoda, že se neprosadilo dál. Ale v té době bylo kvality na úkor kvantity hodně a je asi dobře, že ten, kdo ho najde, určitě ocení jeho nadčasovost. U mně jasně pět hvězd. Dobrou chuť a jak říká Angličan a můj kámoš Bedra – heads off.

SKLADBY:
1. Sensation (3:45)
2. A Picture Of Me (7:25)
3. Love Rock (4:45)
4. Primo (6:40)
5. Let’s Go And Get That Boy (5:42)
6. Julia’s Dream (6:35)
7. A Dream Of Glory And Pride (10:05)

SESTAVA:
Roger Holegård –  lead vocal, acoustic guitar, mellotron, percussion
Piéro Mengarelli – electric guitar, acoustic guitar, backing vocals
Benno Mengarelli – bass, acoustic guitar, percussion, mellotron, backing vocals
Stanley Larsson – drums, percussion

A Dream Of Glory And Pride Book Cover A Dream Of Glory And Pride
Neon Rose
Hard Rock
Vertigo
1974
LP
7

5 názorov na “Neon Rose – A Dream Of Glory And Pride (1974)”

 1. Neon Rose hrá parádny hard rock, vďaka za pripomenutie. November je pomerne svojská muzika, pokiaľ viem, vo Švédsku je za božstvo, osobne ju mám najradšej, mám všetky štyri albumy na cédečkách. Každopádne sa na Neon Rose teším, až ho vytiahnem z poličky.

  1. Zdravím. Já je miluju. A chtěl jsem aby tu něco od Neon Rose bylo. Tuhle recku jsem dal už na Progboard a tady ji zkopčil. Chtěl jsem přidat nějakou píseň z youtube, ale nedařilo se mi a nechal jsem to rozepsané, že se k tomu vrátím později. A najednou je to tu. Moc děkuju za pomoc. Tobě věnec budiž dán – budiž dáááán.

   1. Murky, ja som si myslel, že si to vzdal, tak som sa toho ujal. Snáď sa na to dá pozerať…

    Čo sa týka NEON ROSE, už je tu recenzia na kompiláciu Dust And Rust And… (2000), takže úplne prázdno tu okolo tejto švédskej skupiny nie je…

    Síce nevlastním, ale súhlas – veľmi dobrá kapela a som rád, že si ju pripomenul…

    P. S.: Ak by si do budúcnosti potreboval s niečím pomôcť, daj vedieť. Kontakt je uvedený na stránke.

Pridaj komentár