Into The Zoid prichádzajú s novým albumom

Štvorica muzikantov z Veľkého Krtíša, fungujúca pod názvom Into The Zoid, predstavuje v týchto dňoch svoj druhý album. Po debute nazvanom Soundclown, ktorý vyšiel začiatkom roka 2018, kapela prichádza s dvojkou nazvanou Voidgazer.

Into The Zoid tvoria gitarista Roman Messerschmidt a ďalší skúsení muzikanti – spevák Jaroslav Šajgalík, basák Martin Kliment a bubeník Dano Strenátka.

Na albume je jedenásť pesničiek s celkom dlhou minutážou, každá zo skladieb má okolo 4 -5 minút. Z albumu nám už vyšli štyri single a k dvom veciam sme natočili aj klipy. K pesničke Voidgazer klip režíroval náš spevák Jaro Šajgalík a Albino režíroval Viktor Sýkora. Chystáme ešte jeden klip vo forme lyrics videa, zatiaľ sa ale rozhodujeme na ktorú pesničku ho spravíme, vyjde niekedy začiatkom roka,“ hovorí Roman Messerschmidt a dopĺňa, že k novinke chcú na jar, alebo začiatkom leta spraviť menšiu koncertnú show v niekoľkých mestách, na ktorej predstavia tento nový album.

Pripravujú aj mini projekt

Spevák Jaroslav Šajgalík prezrádza najbližšie plány kapely:
„V priebehu budúceho roka plánujeme taký mini projekt, ktorý bude celkom iný ako to, čo sme robili. Budú tam štyri skladby s viacerými nástrojmi ako doteraz, možno aj s dychovými a bude to aj žánrovo inde. Chceme dvihnúť laťku kreativite a vyskúšať niečo celkom nové. Chceme viac experimentovať, dať väčší priestor kreativite v našej tvorbe. Chceme robiť to, čo nás baví.“

Na záver ešte Jaro dodáva, že fanúšikovia si album môžu kúpiť priamo u Into The Zoid a tiež stiahnuť z internetu. Distribuovaný bude na všetkých platformách, ale hlavne na koncertoch. „Už sa nám ozvali zahraniční vydavatelia, kontaktovali nás z Francúzska, a jeden človek z USA, ktorý robí recenzie a vypýtal si od nás cédečko.“

KONTAKT NA SKUPINU:
Facebook

Pridaj komentár