Psychedelic Elevator

Čistě studiový projekt PSYCHEDELIC ELEVATOR si dovoluje pozvat na křest svého v pořadí druhého alba s názvem “Paternoster”.

Debutové album “We Are the Psychedelic Elevator” vznikalo v letech 2000-2002, definitivně bylo vydáno v roce 2004. Jako limitovanou specialitu je má jen pár šťastlivců; písně jsou ale ke slyšení na Spotify, YouTube a pár z nich dokonce hrají i americká internetová rádia zaměřená na 60s.

Původní anglicky zpívané písně jsou stylově, hudebně i zvukově poučeny nejen Beatles, ale i Hollies, Kaleidoscope (UK), Zombies nebo ranými Pink Floyd. Přitom ale vůbec neznějí jako pajcy a úplně samozřejmě byste si je spletli s dobovou hudbou, což při poslechu v roce 2021 ocenil nedávno zesnulý hudební publicista Jiří Černý.

Aktuální album “Paternoster” vznikalo během čínského moru a bylo pořízeno na osmistopý analogový záznam. Hotové bylo v roce 2020; vinou různých potíží s výrobou obalu a pak dalším významným zpožděním při samotné realizaci vinylové desky však vychází až dnes.

Spolu s “Paternosterem” vydává Psychedelic Elevator na LP i reedici prvního alba.

Křest alba “Paternoster” proběhne 29.11.2023 od 19:30 v klubu Mandragora na pražské Korunní třídě. Pánové zde naživo (!) zahrají několik skladeb, a bude samozřejmě možné si koupit i oba předmětné vinyly, které jsou – pozor – v opravdu extrémně omezeném množství.

www.facebook.com/psychedelicelevator

6 názorov na “Psychedelic Elevator”

    1. Chtěl jsem napsat, jaká odvaha přijít v dnešní době s takovouhle muzikou a pak jsem si pořádně všiml informace, že debutové album (právě ho poslouchám) je už dvacet let staré. Klobouk dolů, protože to zní opravdu autenticky. Já sice tuhle šedesátkovou psychedelii nijak zvlášť nevyhledávám a ve sbírce mám alba spíš s těmi dozvuky, ale tohle mě mile překvapilo. Písničky jsou to neobyčejně melodické, se spoustou různejch vtípků a nadočekávání dobrej je i zvuk. Byť jen ze Spotify. Žena je velkou fanynkou The Beatles (daleko větší, jak já) a jsem zvědavej, co na to řekne.

      Díky za zajímavej tip.

Pridaj komentár