Girlschool v Bratislave

Duch Motörhead stelesnený v zosnulom frontmanovi Lemmy Killmisterovi si opäť pripomenieme na akcii Randal pre Lemmyho. V bratislavskom Randal Clube vystúpi 28. decembra 2023 kultová londýnska štvorica Girlschool – jediný ich tohtoročný koncert v Európe!

Lemmy Kilmister z Motörhead zanechal po sebe nesmrteľné piesne a životný štýl, ktorý išiel v duchu „Rock and Roll Will Never Die“. Každoročne si ho pripomíname a štrngáme si naň s fľašou whisky, ktorú dokázal skonzumovať sám, na veľkom spomienkovom žúre Randal pre Lemmyho. Na 7. ročník príde z Veľkej Británie špeciálny hosť – legendárna ženská štvorica Girlschool, ktorej existencia bola úzko spojená práve s Lemmym. Predstaviteľky klasického britského heavy metalu zo sedemdesiatych rokov fungujú už štyri dekády. Dokonca im patrí prvenstvo ako najdlhšie fungujúca ženská rocková skupina. Už v mierne pozmenenej zostave, keď zakladajúce členky Kim McAuliffe (rytmická gitara, sólový spev), Denise Dufort (bicie nástroje) už opustila Enid Williams (basgitara), ktorú nahradila Tracey Lamb (basgitara) aj zosnulá Kelly Johnson, namiesto nej tam od roku 2000 pôsobí Jackie Chambers (sólová gitara, vokály).

Najčastejšie sa za ich vzory spomínajú práve Motörhead, s ktorými nahrali singel Please Don’t Touch aj spoločné EP St. Valentine`s Massacre Day. Na turné ich okrem nich zobrali aj Black Sabbath s Rush, Iron Maiden, Deep Purple, Scorpions, Alice Cooper, atď. Pôvodne mali ísť aj na posledné koncertné turné s Motörhead a Saxon, ale k tomu už z dôvodu úmrtia Lemmyho Kilmistera nikdy neprišlo.

Je to neuveriteľné, ale osem rokov po tejto udalosti, keď sa už zdalo, že sa našim končinám znova vyhnú, príde ženská štvorica na jediný koncert v strednej Európe. Neprichádzajú len skrátka, ale aj s novým už v poradí štrnástym albumom WTFortyfive?. Určite nevynechajú ani hity – majú ich viac než dosť.

Ako predkapela nevystúpi avizovaný Hlahol kvôli personálnym zmenám, ale supportovať bude metal’n’roll tribute banda  Mötherhööd, kde si zahrá aj Lojzo svoju bubenícku labutiu pieseň. Afterparty obstará Kelo a Kecka. Príde aj český Lemmy – Jarda Chalupník. Pred začatím sa bude podávať kotlíkový guláš pre každého fanúšika ako welcome drink a na počesť Lemmyho Kilmistera je pre jeho fanúšikov pripravená akcia na Jack Daniels za 1 €.

Vstupenky v predpredaji na TootootPredpredaj.sk (25€), na mieste za 28€.

INFORMÁCIE:
28. december 2023, štvrtok, 20:00
Randal Club, Bratislava, Slovensko

VSTUPENKY:
tootoot.fm
predpredaj.sk

POUŽITÉ TEXTOVÉ ZDROJE A FOTO:
Randal Club, Music Press Production, Tootooh, Facebook Girlschool.

Pridaj komentár