AC/DC – Highway To Hell, 1979

AC/DC. Čo k tomu povedať? Hard rock, aký milujem. Dookola to isté, už roky, vlastne stále. No a čo? Moja cesta ku kapele? Cez rôzne kazety, kotúčové pásky, všelijaké pofidérne ukrajinské i ruské vydania, až k nedávno v slušnej cene zakúpenému kompletu v digipakovom prevedení. Ale začiatky boli ťažké a “tvrdé”…

Back in Black, prvý Johnsonov zárez. Veľké prekvapenie, rozbieham pátranie. Prehýrená noc počas študentských liet, malá opička v zrkadle. Škola až o 14-tej hodine, treba to využiť. Pár telefonátov, nie práve nadšený súhlas kámoša. Balím svojich päť sliviek – B 113, kotúč Maxell, kábel, pivko Šariš a úsmev. Štartujem otcov “kadilak” ruskej výroby a uháňam “diaľnicou do pekla”. Kyslý úsmev priateľa na dverách. Vchádzam do izby. Vtedy mi dochádza, behom sekundy som “triezvy”. Kámošova frajerka v posteli, zababušená pod perinou, trčí jej iba chutný frňáčik. “Vydavadielko” rozpálené na maximum, jeho žiaru a vôňu cítim na svojich lícach i v nose. A nielen tam. To je trapas! V momente nenávidím seba, AC/DC i magič, mám nutkanie vyšmariť ho cez zatvorené okno.

Ani jedno nahrávanie netrvá tak “dlho”. Štartuje Highway to Hell – nevnímam, myšlienkami som úplne inde. Girls Got Rhythm – prekladám nohu cez nohu. Walk All Over You – zakrývam rozpaky. Touch Too Much – modlím sa, zips, vydrž! Beating Around The Bush – ako dlho ešte? Shot Down in Flames – horím ako fakľa. Get It Hot – nepozorovane skúmam džínsy, zatiaľ držia! If You Want Blood (You Got It) – Youngovci, pridajte plyn! Love Hungry Man – Bon, makaj! Night Prowler – nemôžem sa dočkať konca a nielen ja. AC/DC dohrali a Super rifle vydržali; skvelý materiál! Balím “sersan” a uháňam domov.

Highway to Hell znamenal skutočnú cestu do “pekla” pre Bona Scotta. Odvtedy niet dňa, aby fanúšikovia neporovnávali výkony jeho a Briana. Ja to neriešim, nešpekulujem, nerozoberám; nechám to na profesorov. Mne sedí jeden i druhý, hudbu AC/DC si užívam. Ak to môžem napísať; výborná rozlúčka skvelého speváka! Zároveň môj najobľúbenejší album skupiny s jeho účasťou.

..a veľké ospravedlnenie kámošovi a jeho partnerke za prerušenie, ehm, “roboty”!

Skladby:
01. Highway to Hell (3:28)
02. Girls Got Rhythm (3:23)
03. Walk All Over You (5:10)
04. Touch Too Much (4:26)
05. Beating Around The Bush (3:55)
06. Shot Down in Flames (3:22)
07. Get It Hot (2:34)
08. If You Want Blood (You Got It) (4:36)
09. Love Hungry Man (4:17)
10. Night Prowler (6:27)

Zostava:
Bon Scott – vocals
Angus Young – guitar
Malcolm Young – guitar
Cliff Williams – bass, backing vocals
Phil Rudd – drums

Ďalšie informácie o albume: Discogs.

Highway To Hell Book Cover Highway To Hell
AC/DC
hard rock
Atlantic
1979
10
CD - Columbia, Sony Music, 2003

2 názory na “AC/DC – Highway To Hell, 1979”

Pridaj komentár