Legend – Fröm The Fjörds, 1979

Na americké trio Legend jsem narazil někdy koncem roku 2013 při brouzdání na internetu a jejich jediné album „Fröm The Fjörds“ mě okamžitě zaujalo.
Nabízí velmi sympatický a nápaditý mix hard rocku s heavy metalem, i když poměr obou stylů je spíš ve prospěch hard rocku.

Skladbám nechybí výrazné melodie a povedené riffy, stejně jako líbivá sóla. Dobře slyšitelná je také baskytara Freda Mellila, pražcová i bezpražcová (tu mám obzvlášť rád). Rovněž bicí nikterak nezaostávají (např. v instrumentální „The Iron Horse“ hrají často doslova prim). Vokální projev kytaristy Kevina Nugenta, jemuž v doprovodech sekunduje bubeník Raymond E. Frigon, výborně doplňuje celkové vyznění písní.

Album je velmi vyrovnané, takže bych nedokázal vypíchnout jednu skladbu. Z každé totiž čiší radost z hraní, která umocňuje kvalitní výkony muzikantů. Škoda, že potom už další nahrávky nenásledovaly, věřím, že by stály za poslech.
I proto půl hvězdičky přidám…

1. The Destroyer (5:15)
2. The Wizard’s Vengeance (3:21)
3. The Golden Bell (7:10)
4. The Confrontation (3:23)
5. R. A. R. Z. (5:12)
6. Against The Gods (3:43)
7. The Iron Horse (6:29)
8. From The Fjords (8:01)

Kevin Nugent – 6 and 12 string electric and acoustic guitars, lead vocals
Raymond E. Frigon – drums, cymbals, gongs, tuned and untuned percussion, vocals
Fred Melillo – fretted and fretless bass, octave and flanged bass

Fröm The Fjörds Book Cover Fröm The Fjörds
Legend
Hard Rock, Heavy Metal
Empire
1979
LP
8

4 názory na “Legend – Fröm The Fjörds, 1979”

 1. Spomínam si, že sa tento tip zjavil na progboarde a na youtube som vypočul dajakú skladbu, ktorá bola veľmi dobrá. Bubeník šliapal lepšie ako Sagan. Vzápätí som však zistil, že CD oficiálne neexistuje (len nejaké pirátske a nezohnateľné kúsky) a tým to pre mňa padlo. Azda sa raz zjaví oficiálne CD vydanie.

  1. No, s oficiálním vydáním bude asi potíž…
   Jediné takové je to původní na vinylu od Empire Records z roku 1979, limitované na 500 ks, všechna další vydání na CD i LP jsou již neoficiální.
   Zpěvák a kytarista Kevin Nugent zemřel v roce 1983, o dalších dvou členech informace nemám, je ale otázkou, jaký by byl o vydání zájem (z obou stran – muzikantů i fandů).
   Vlastním re-edici vinylu od Acid Nightmare Records z roku 2013 a jsem rád, že ji mám (limitka 400 ks). Takže doporučuji neváhat, naskytne-li se příležitost ke koupi nahrávky (oficiální, neoficiální, to je fuk)…
   Více o vydaných verzích tu:
   https://www.discogs.com/Legend-From-The-Fjords/master/369511

Pridaj komentár