SUPERSONIX – KONEČNE NORMÁLNY ROCK!

To, čo hľadám je druhý singel košickej kapely Supersonix, ktorý je na svete aj s minimalistickým, krásnymi farbami hrajúcim klipom už niekoľko dní. Jeho vydaniu predchádzala skladba Espaňa, odpremiérovaná ešte v lete 2021. Espaňa je rock popová pecka, ľuďom sa veľmi páčila a to nakoplo Supersonix, takže pokračujeme s To, čo hľadám, kde ľuďom ukazujeme jednu z našich ďalších tvárí – citlivejšiu a introvertnejšiu, viac soul.“ vraví gitarista a spevák Peter Malinovský.

Odkazy aj na funk, soul, folk i modernú elektronickú hudbu

Supersonix je trio – Peter, Kamil Sinicyn (bicie) a Rišo Rohaľ (bass, vokály), hrajúce rockovú melodickú hudbu, z ktorej vyžaruje pohoda. Tento typ rocku je moderný, vkusný a elegantný.

Radi by sme opäť upriamili pozornosť ľudí na rock – dá sa robiť aj bez klišé a moderne. My sme sa vrátili úplne ku koreňom s tým, že sa ich snažíme interpretovať trochu inak. V našej hudbe nájdete odkazy aj na funk, soul, folk, modernú elektronickú hudbu a podobne. Dá sa hrať elektricky, na plnú hlasitosť, ale aj akusticky, čiže sa snažíme zachytiť naozaj širokú škálu emócií,” hovorí Peťo.

Každý má niekoho, kvôli komu prekoná prekážky

“Skladba To, čo hľadám má jemne zenový pohľad. Každý z nás sa sem – tam ocitne zaseknutý v rutine, veci mu môžu prísť bezvýznamné. Hľadá, čoho sa zachytiť, ale každý z nás má niekoho, koho má skutočne rád a kvôli komu sa oplatí všetko prekonať a ísť ďalej. Proste zmysel tej cesty je ukrytý v nás. Každý ho môže, ak chce pre seba odhaliť a nikto na to nemá presný návod.”

Supersonix pripravuje po týchto novinkách ďalší singel, nasledovať bude samozrejme album a určite veľa koncertov. Nie je to iba štúdiový projekt, zmyslom bytia Supersonix sú hlavne koncerty a živý kontakt s ľuďmi.

Foto: Marek Baran

5 názorov na “SUPERSONIX – KONEČNE NORMÁLNY ROCK!”

 1. Je to taký pop rock, ja by som to tu nechal, keby tu moje slovo niečo znamenalo 😀 . Neurazí, no funk, soul ani folk tam, teda veru nenachádzam. Elektronikou myslia asi ten synťáčik v pozadí, nie? Kebyže to počujem v rádiu, nepreladím ale tvrdiť, že to nie je klišé, je až pokrytecké. Melódie, výstavba skladby, mix…. Všetko som už toto na Slovenskej/Českej/Maďarskej scéne počul veľakrát a to tento žáner cielene nevyhľadávam. Čo je však super a je pravdepodobné, že sa to kvôli tomu dostane do éteru je tá nenútená pohotovosť a neupútava zbytočne pozornosť, čo je tiež umenie a to rádiá ľúbia. PS:na to asi treba ako skladateľ dozrieť, nikdy som to ako amatér neodkázal.

 2. Vypočul som si a dám reč. Nuž neviem, nič z rocku som tam nenašiel, ani ten zen! Kde sú tie korene? Lepšie je nemať plné ústa sloganov a fráz, je to len normálna popová pesnička, príliš dlhá na pocit “už neotravuj”, tri minúty by bohato stačili. Bohužiaľ.
  Som rád, že na Slovensku máme stále niekoho, kto chce hrať a baví ho to. Držím Vám chlapci Supersonixi palce, ale pridajte k svojej hudbe dravosť, lepší spev a viac nápadov. Potom to možno bude ono.
  S týmto sa nikam nedostanete, zbytočne sa budete trápiť a úspechy asi nečakajte.
  Skúste to inak a lepšie. Nič v zlom, iba rada poslucháča. Zotrel som Vás pod čiernu zem, ale zrejme ste chceli počuť názory. Tak tu je môj.

 3. Nehodnotím kvalitu klipu, zpěvu, textu ani hudby samotné. Ale skutečně tohle patří na Rockovici? Neodporuje to pravidlům webu?

  PRAVIDLÁ WEBU
  ROCKOVICA.com je hudobný server zameraný na fanúšikov rockovej hudby. Jeho hlavným cieľom je poskytnúť priestor pre vyjadrenie a diskusiu o obľúbenej muzike všetkým spriazneným dušiam – od pravoverných hardrockerov a večných hľadačov tzv. zabudnutej hudby, cez priaznivcov prog-, art-, sympho-, psychedelic-, blues-, kraut-, space-, classic-, glam-, aus-, southern-, soft-, jazz i folkrocku, až po stúpencov sveta AOR, heavy metalu, či zástupcov canterburskej scény.

  1. Pravidelný návštevník Rockovice si už isto všimol, že sa tu občas zjaví promo slovenských (či českých) kapiel. Piťo má slabosť pre podporu menej známych alebo začínajúcich spolkov. Napokon, dal sem aj moje skupiny, čo by som si ja nedovolil. 🙂

   Nedeje sa to často, párkrát do roka. Uznávam, že od decembra toho bolo viac, asi päť reklamných žurnálov, ale hádam sa to dalo zniesť.

   Pre konšpirátorov dodávam, že peniaze z toho nemáme. Napokon, Rockovica je čistá, bez akýchkoľvek otravných reklám. Pravdou je, že podobné promo pomáha rozširovať dosah nášho webu do komunít okolo priaznivcov kapiel (čo nie je nepríjemné) a šíri náš web krížom-krážom po sociálnych sieťach. Nie, že by to bol náš primárny cieľ, ale nebránime sa tomu a teší nás to. Čím viac čitateľov, sledovačov a priaznivcov, tým sme radšej. To je asi najväčšia výčitka, ktorú nám v tomto môžete adresovať, vieme s ňou žiť. Je fakt, že v minulosti sa ozvali možno dve skupiny do roka, že či môžu využiť Rockovicu na promo, teraz, keď sme “známejší”, je toho viac. Kebyže to má narastať v objeme, tak to zaseknem, ale zatiaľ je to v rámci znesiteľnej normy. Iste, riziko proma je v tom, že text a muzika spolu nemusia korešpondovať, potom si to kapely odnesú v reakciách, ale vedia, do čoho liezli.

   Čo sa týka pravidiel, dajme tomu v tom niekto počuje soft-. 🙂 Inak, rock je u nás vnímaný podobne voľne ako v USA rokenrol. Každá popina sa k nemu hlási a poslucháči odkojení Elánom alebo No Name si myslia, že to tak je. Možno práve zablúdenie na Rockovicu im otvorí oči. (koniec naivnej vsuvky)

Pridaj komentár