Tulák po hvězdách

Pavel Váně: “Je to především nadčasový lidský příběh o svobodě; příběh, který se může přihodit komukoliv, kdykoliv a kdekoliv.”

Legendární brněnská kapela Progres 2 oslaví v plné síle 50 roků od svého založení (jako The Progress Organization) vydáním nového koncepčního alba Tulák po hvězdách, jež se rodilo během letošního léta v mikulovském studiu Cox Davida Kollera za účasti řady hostů a stabilní sestavy Zdeněk Kluka (bicí, zpěv), Pavel Váně (kytara, zpěv), Pavel Pelc (baskytara), Miloš Morávek (kytara) a Roman Dragoun (klávesy, zpěv).
O volné zpracování stejnojmenného románu Jacka Londona se postaral Martin Kudlička, třemi texty přispěl Ivan Petlan, obal je dílem grafika, kreslíře a ilustrátora Václava Houfa.
Album o 17 písních bude k mání od 2. listopadu 2018 i na 2LP s bonusem na 4. straně v podobě songu Klíč k poznání (1969) a trojice skladeb z koncertu ve Šlapanicích (1970).
Novou desku kapela pokřtí na výročních koncertech 7. 11. v Ostravě (Garage), 8. 11. v Brně (Sono), 10. 11. v Lounech (Divadlo) a 11. 11. v Praze (Lucerna Music Bar), kde bych nerad chyběl. A jako host by tu neměl scházet ani Emanuel Sideridis, baskytarista a spoluzakladatel formace už drahně let žijící v Řecku, jehož podání Ptáčníka ze znamenitého debutového alba je nenapodobitelné, nezapomenutelné, nepřekonatelné a … prostě ho celoživotně žeru.

Prvním zveřejněným vzorkem z novinky vycházející u Indies Scope je skladba Moře.

6 názorov na “Tulák po hvězdách”

  1. Progres 2 mám rád, minulý rok jsem je viděl opět naživo v sestavě snů a musím říct, že jim to pořád hraje skvěle jako před lety. Na novou desku se určitě těším, podle té ukázky těžko usuzovat. jaká bude celkově.

    1. Není divu, u spoluautora progresácké bible to snad ani jinak nejde… A když už jsem ji nakousnul, vybavím si Váněho vzpomínku na natáčení Ptáčníka, resp. “exaltovaného pěveckého závěru skladby”, kdy se Sidi pořád nemoh’ trefit do jejich představ, v rámci povzbuzení ho ale přepanákovali do nepoužitelnosti, tož druhej den dávkovali s rozvahou…

          1. Pri nahrávaní Som, kto som nastala kuriózna situácia, keďže pred spevom sa nahrávali harmoniky a to fúkanie napomohlo účinku alkoholu, takže Maťo tretiu gitaru nahral z posledných síl v sede pri stene, len ťahal minimum tónov donekonečna, vyšlo to parádne, za triezva by to v živote tak nezahral. Na druhú stranu, spev sme rýchlo odpískali a musel sa nahrávať o deň neskôr. 🙂

Pridaj komentár