Tibet & Faithful Breath

Osvědčeným tahem, jak se zbavit poslechový závislosti na jednom titulu (Twenty Sixty Six And Then), je pořízení podobně atraktivního kousku. Mně se včera poštěstilo násobně. LP Tibet a Back On My Hill, srdeční záležitosti ve vydáních jaký jsem si přál.

7 názorov na “Tibet & Faithful Breath”

  1. Tibet jsou moc fajn, s gustem jsem si je zas po letech poslechl a přelouskal u toho jejich čtivě napsanej profil. Úplně jsem zapomněl, že jsem si je chtěl aj koupit, ale tenkrát mě vyšplouchnul dodatavatel. Koukám, že vydání od Sireena Rec. z roku 2022 je za zhruba pětikilo k mání, tak o tom popřemejšlím. Že bych k tomu přihodil konečně i ty Epidaurus…

  2. O “vývoji” Faithful Breath je tu zmínka v Piťově recenzi na jejich druhý album. Zvyknu je uvádět při debatách na téma rock vs. metal jako učebnicovej příklad, proč vidím samý plusy jenom na jedný straně.
   Fading Beauty a Tibet mám na CD už drahně času.

   @Snake: Tibet bych ti i nabídnul, mám první vydání na CD (Musea ’94, 16str. booklet) ve stavu novýho kusu. Po nedávný zkušenosti se Sebastian Hardie bych tu ale nerad další kostrbatou (ne)domluvu.

   1. A sakra, byl jsem rychlejší a večer Tibeťany objednal. Teď jenom doufám, že to nové vydání bude ctít původní zvuk. Přibral jsem k tomu 2CD Twenty Sixty Six And Then, Epidaurus a debut Hoelderlin. Zdá se, že poslední dobou v tom krautrocku docela plavu.

    1. Tož Tibet nechám v záloze, kdyby něco, dáš vědět. K uvedenejm kouskům z objednávky dodávat nic netřeba, snad jen ať to klapne a že časem i svěříš dojmy. Každopádně krautrock umí bejt nakažlivej.

     1. Dneska jsem konečně rozbalil digipak od Sireena Records z roku 2021 a mám z něj radost. Dvanáctistránkovej booklet obsahuje nejen profil Tibet v němčině, ale i spoustu raritních fotografií, dobovejch plakátů, vstupenek a pod, nechybí ani dvě bonusové skladby. Myslím, že původní master je v pytli a tak se to dělalo z vinylu, ale zvuk je v poho, nepraská a není zničený dynamickou kompresí. Dík za dávnej tip, tohle je muzika podle mého gusta.

Pridaj komentár