Van Der Graaf Generator – Still Life (1976)

Jeden z najlepších albumov v histórii fungovania tejto kapely. Na rozdiel od absolútneho klenotu Pawn Hearts je podstatne vzdušnejší, stráviteľnejší už pri prvom kontakte, teda jeho počúvaní.


Still Life bol nahraný v zostave Peter Hammil (spev, gitara, piano), David Jackson (saxofón, flauta), Hugh Banton (organ, baspedál, gitary, melotron) a Guy Evans (bicie). Nepôsobí tak depresívne, ani náročne psychedelicky, ako jeho predchodcovia. Rozličné nálady, duševné rozpoloženia, životné skúsenosti a zážitky Petera Hammilla charakterizujú vlastne všetky kolektívne diela Van Der Graaf Generator aj nespočetné množstvo jeho sólových albumov.

Na Still Life by som vyzdvihol úvodnú Pilgrims, predposlednú My Room a záverečnú Childlike Faith in Childhood’s End… ale čo, slabého miesta tu vlastne vôbec niet, proste sa ponorte do tejto MUZIKY a zabudnite na zvyšok (reálneho) sveta… 

SKLADBY:
1. Pilgrims 7:07
2. Still Life 7:20
3. La Rossa 9:47
4. My Room (Waiting for Wonderland) 8:09
5. Childlike Faith in Childhood’s End 12:20

ZOSTAVA:
Peter Hammill – vocals, guitar, piano
Hugh Banton – organs, bass & bass pedals, Mellotron, piano
David Jackson – alto, tenor & soprano acoustic & electric saxes, flute
Guy Evans – drums and percussion

Still Life Book Cover Still Life
Van Der Graaf Generator
Prog Rock
Charisma
1976
LP
5

2 názory na “Van Der Graaf Generator – Still Life (1976)”

  1. VDGG spolu s King Crimson patří už skoro padesát let k mým oblíbeným kapelám v tomto stylu. Nejvíce se mi líbí první etapa jejich tvorby po desku Pawn Hearts, vím, že konkrétně tuhle desku hodnotí všichni z této fáze vývoje skupiny jako nejlepší, mně se více líbí Godbluff a paradoxně World Record. Díky za pěknou recenzi.

Pridaj komentár