Cheek – Do You Have a Soul? (1977)

Ako jeden napísal:

“Takto má znieť power pop!”

Austrálska kapela Cheek má svôj pôvod vo formáciách s názvom Jasper a následne Punkz. Tí sa v 1977 premenovali na Cheek, ale ani to im nepomohlo a po viacerých singloch a nevydanom albume sa v roku 1978 kapela rozpadla.

Tento skvost bol pôvodne vydaný ako B-strana singla So Much in Love. Obe sú cover verzie. Pôvodná verzia Do You Have a Soul? je samozrejme song kapely The Easybeats z pera dua Vanda & Young, ktoré tento diamant pomohla chlapcom z Cheek vybrúsiť do dokonalosti v štúdiu Alberts. Na platni sú uvedení v kolónke produkcia a zvuk ako “The Masked Marvels” [maskované zázraky]. A ten boží zvuk gitár (slová ktoré použil môj kamarát, ktorý je expert na zvuk aparátov Marshall) musel byť inšpirovaný albumom Let There Be Rock (1977), ktorý producentské duo natočilo s AC/DC začiatkom toho roku. Tie chrapčajúce akordy pred refrénom sú vskutku božie!

A kto by mal záujem si vypočuť ďaľšie dva covery, ktoré Cheek nahrali predtým, ešte pod názvom Punkz, tak tuná je číslo od The Troggs s názvom I Can’t Control Myself a ďaľší šláger pôvodne od The Easybeats nahraný naživo v Alberts štúdiu Good Times.

P.S. Basák Felix Maslin bol neskôr členom adelaidských Fat Lip, ktorí sa následne pretransformovali na Heaven.

Pridaj komentár