Příběhy rockových legend

Hudební e-knihkupectví na svých webových stránkách nabízí zahraniční a domácí noty, taby, akordy, zpěvníky, výuková DVD a mnoho dalších užitečností (nejen) pro muzikanty a čas od času potěší i vydáním biografie rockové legendy od Zdeňka Šotoly.

Jako první přišli na řadu v roce 2014 glamrockoví králové Slade, koncem loňského roku se dostalo na hardrockovou formaci Thin Lizzy. Svým zpracováním a čtivostí obě díla předčí většinu srovnatelné produkce, jak mj. v případě Slade potvrzují i slova hudebního publicisty Ivana Ivanova v recenzi pro časopis ROCK & POP, č. 1/15:

“Kniha o vůdčí kapele glam rocku pochází z pera českého autora, který se úspěšně vyvaroval nejčastější chyby při sestavování podobných publikací, kdy autor na základě jiných zdrojů poskládá na hromadu množství informací a pak je následně třídí do téměř nečitelné podoby ve stylu „od fanouška pro fanoušky“. Popis příběhu Slade, který je překvapivě čtivý, začíná v polovině 60. let, kdy se pod názvem N’Betweens scházejí členové budoucích Ambrose Slade, potažmo Slade, a logicky se nejvíc zaměřuje na vrcholné období slávy v 70. letech. Autor zasvěceně analyzuje příčiny, které vedou k úpadku kapely na přelomu sedmé a osmé dekády až po definitivní odchod zpěváka Noddyho Holdera v roce 1992, který už sedm let před tím odmítal s kapelou koncertovat. Velice přínosné jsou postřehy autora ohledně vztahů s manažerem Chasem Chandlerem a mezi členy souboru navzájem. Jeho vyprávění nepostrádá patřičný odstup a na konci knihy čtenář určitě dojde k názoru, že se nejedná o zbytečný počin věnovaný polozapomenuté kapele, jak by se mohlo zdát na první pohled.”

Avšak darmo mluvit, hajdy číst – s laskavým svolením autora možno na stránkách Rockovice z obou knih okoštovat po jedné kompletní kapitole, bo nad vlastní zkušenost není a nebude. Pokud vzorky zachutnají, lze obě knihy objednat na stránkách Hudebního e-knihkupectví, starší z nich tč. v akci za 99 Kč.

Slade Story – Příběh rockové legendy (kapitola MAMA WEER ALL CRAZEE NOW)

Thin Lizzy Story – Příběh rockové legendy (kapitola SHADES OF A BLUE ORPHANAGE)

Story

3 názory na “Příběhy rockových legend”

  1. Borek, ja som išiel do kúpy oboch titulov na základe Tvojej kladnej poznámky na adresu autora. Zatiaľ som si urobil krátku sondáž v oboch knihách a moje prvé dojmy sú veľmi pozitívne. Vďaka, a rovnako tak za článok!

    1. Uz pred vanocemi jsem uvazoval o koupi knihy story Thin Lizzy. Je leden a stale vaham. Koupit si nejakou starobu na cd nebo tuto knihu? Tak to u mne byva. Vaham vaham a kdyz uz nebude k mani zacnu si nadavat. Ty troubo proc jsi ji nekoupil? Stejne ty zhruba dve stovky vyhodis za nejakou blbost, a tak vaham vaham a fousy mam az na zem.

Pridaj komentár