Big Beat Line 1965-1968

Pokračování supraphonské kompilační série mapující domácí beatovou scénu, jež navazuje na titul Beat Line 1967-1969.
K mání bude od 20. ledna 2017 a na 2CD nabídne 60 kousků. Co se dalo, bylo remasterováno z původních pásů, znovu možno čekat i fajně vyvedený booklet.

2 názory na “Big Beat Line 1965-1968”

  1. Písničky z těchto CD mám celkem v živé paměti protože jsou to ty, které se hrály v rádiu a televizi když jsem chodil do školy. Postrádám tam některé písničky jako Vlasy, Modrej len, které jsem tehdy žral už kvůli touze být zarostlý jako George Harrison v té době. Koupil jsem si repre výběr Flamenga, kde jsou ty samé skladby, Yvonne Přenosilovou a singly od Blue Effect na těchto CD jsou součástí boxu Blue Effect. Možná by stálo za úvahu koupit CD s písněmi Karla Černocha z konce 60. let. Taky tam postrádám obrovský hit od Hany a Petra Ulrychových Nechoď do kláštera, mám to na singlu a i v dnešní době je to pecka. Možná si to koupím, když to slevní.

  2. Já jsem si koupil oba díly a jsem spokojený. Tenhle starej bigbít (no, bigbít, on je to místy vlastně dobovej pop) mám rád a působí na mě mile nostalgicky. A nic na tom nemění skutečnost, že jsem tuhle éru na vlastní kůži nezažil. Ne všechno mi sedí, ale jsou tu i věci, které mě příjemně překvapily – např. Karel Svoboda se skupinou Mefisto. Tuhle stránku našich hudebních dějin neznám a skladba “Návrat Gemini” (z roku 1966 !) se mi zalíbila na první poslech. V prvotním nadšení jsem dokonce začal projíždět obchody a hledat nějaké CD, ale mezitím mě to – možná dočasně – pustilo…

    Nic převratného, ani dechberoucího to sice není, ale fajnová kulisa pro chvíle pohody a zajímavý studijní materiál ano. A to mi stačí.

Pridaj komentár