Flamengo – Kuře v hodinkách (1972)

Bohužel jediné album Flamenga, které vyšlo v roce 1972, je podle mě jedním z klenotů tuzemského bigbítu z let sedmdesátých a osmdesátých.

Na kvalitě albu přidávají jednak kvalitní texty z pera vynikajícího českého básníka Josefa Kainara (kromě skladby Stále dál, u které je autorem textu producent alba Hynek Žalčík) a druhak kvalitní obsazení: rytmika Erno Šedivý + Guma Kulhánek pracuje skvěle, zvuk kapely dotváří fantastické ságo a flétna, které obsluhoval Jan Kubík (v roce 1976 se podílel i na prvním albu Vládi Mišíka), jakož i hammondky Ivana Khunta, který také perfektně odzpíval již zmíněnou skladbu Stále dál (u které byl při nahrávání sborů použit Leslie box). Mišíkův fantastický zpěv snad netřeba zmiňovat.

Mezi mé nejoblíbenější skladby patří závěrečné trio Doky, vlaky, hlad a boty (kterou nahrála také skupina C & K Vocal), Stále dál a závěrečná pecka Kuře v hodinkách. Neméně silný je i Rám příštích obrazů. Albu není ani po víc jak pětačtyřiceti letech od vydání co vytknout, takže hodnocení je nasnadě.

SKLADBY:
01.  Kuře v hodinkách (Introdukce)
02.  Rám příštích obrazů
03.  Jenom láska ví kam
04.  Já a dým
05.  Chvíle chvil
06.  Pár století
07.  Doky, vlaky, hlad a boty
08.  Stále dál
09.  Kuře v hodinkách

SESTAVA:
Vladimír Mišík – sólový zpěv
Pavel Fořt – kytary
Ivan Khunt – Hammondovy varhany, zpěv
Jaroslav “Erno” Šedivý – bicí
Vladimír “Guma” Kulhánek – baskytara
Jan Kubík – tenorsaxofon, flétna

Kuře v hodinkách Book Cover Kuře v hodinkách
Flamengo
Jazz Rock, Prog Rock
Supraphon
1972
LP
9
mp3

3 názory na “Flamengo – Kuře v hodinkách (1972)”

  1. Deska vyšla v době , kdy jsem neuznával nic českého, ani z lido demo, takže jsem si desku nekoupil. Ten stav se u mě za několik dva roky změnil a desku jsem chtěl, ale bohužel nebyla, koupil jsem si jí až po revoluci. Díky za připomenutí. Tahle deska je klenot, jaký nevychází každý den.

Pridaj komentár