Česká rocková kapela 21 Gramů z Jihlavy

Zdravím všechny příznivce rockové muziky.

Nedávno tady v ,,Žurnálu,, padla zmínka o kapele 21 Gramů (díky PITO) a tak jsem  se odhodlal představit Vám tuhle partu blíže. Možná i proto, že dva její členové jsou slováci z Bardějova.

21 Gramů je parta rockerů z Jihlavy, co má ráda muziku a baví je dělat svoje vlastní skladby. Kapela vznikla z rozpadlého projektu Likebusters, který za sebou měl kromě několika koncertů i úspěch v podobě vítězství v soutěži “Vysočina hledá talent”. Na konci roku 2017 se zformovala pozměněná formace a dala si název 21 Gramů (ovlivněno jednak filmem, ale také hlavně teorií, že tolik možná váží lidská duše). Z původního složení zůstali dva muzikanti, Tomáš ,,Krpi,, Krpálek – kytara (dříve HejTy!, Oukej!) a Richard Tichý – baskytara (dříve HejTy!). K nim se přidali Radoslav ,,Mandarín,, Sido – bicí (dříve Presne Váš Štýl, Prodleva, Mr.Hanky, KillTheSoya), Jakub ,,Suši,, Mokrý – zpěv (dříve The X, Coders, nebo Withface a III. Třetina) a Marián Mikula – kytara (dříve Presne Váš Štýl, Mr.Hanky, Lu a Džigolos). Po zhruba půlroční práci kapela nahrála první tři singly ve studiu: Šedá, Masky lásky (na kterých se autorsky podílel i bývalý zpěvák Ondřej Břejška – nyní Poetika) a song Patos.

V červenci 2019 se ke kapele přidal Jirka Hofbauer, jehož příspěvkem je psaní textů a tvorba melodií (ale i správa profilů na Bandzone, Facebooku, tvorba správa webu atd…)

Dosavadní úspěchy kapely…

V červnu 2019 Bandzone.cz tuto kapelu umístil jako Tip týdne na svých stránkách, kde po celou dobu držela prvenství v žebříčku odehraných písní se skladbou Šedá. Dá se s klidem říci, že se jedná o první hit kapely 21 Gramů.

Premiéra v éteru přišla v září 2019, kdy byla kapela pozvána do pořadu Petra Kůsovky Fajn Rock Music a následovaly i rotace skladby Šedá na Rock Music radiu a na několika dalších rockových rádiích.

Dalším mezníkem se pro 21 Gramů stal první koncert 23. 11. 2019 v KD Zámek Polná, kde si zahráli jako předkapela skupiny XIII. STOLETÍ.

Následovala další vystoupení, ale bohužel 10 naplánovaných koncertů v klubech a na festivalech bylo zrušeno kvůli nouzovému stavu a opatřením vlády v souvislosti s virovou epidemií.

Jaké má kapela aktuálně plány…

V současné době kapela natáčí svůj první videoklip na skladbu Šedá (premiéra bude v průběhu října 2020). Natáčení klipu proběhlo v prvním zářijovém týdnu s režisérem Radimem Věžníkem.

Následovat bude zimní pobyt ve studiu a natáčení debutového CD.

Čeho chce kapela dosáhnout….

Cíle kapely jsou prosté, ale zároveň smělé – chtějí hrát po klubech, koncertovat na festivalech, dostat se i na nějakou tu větší stage… a snad si také zahrát i na Slovensku (možná ji uslyšíte na Jarmoku 2021 v Bardějově). Zkrátka věnovat se muzice a být co nejvíc vidět a slyšet. A samozřejmě pokračovat ve vlastní české tvorbě.

Více info najdete na:
Bandzone.cz
Web skupiny
Facebook

Singly Book Cover Singly
Šedá, Masky lásky, Patos
21 Gramů
Rock
AB Records
2018

Skladby k poslechu

Bandzone.cz

Pridaj komentár