Roger Waters – Mother

Jeden z klíčových songů alba The Wall natočila v květnu 2020 sestava pro americké turné This Is Not a Drill, jež by mělo být po dvojím odkladu konečně zahájeno 6. 7. v Pittsburghu. Snad se příští rok dočká i Evropa.

Skladba zazněla i minulý týden na pódiu newyorského Beacon Theatre, kde se Waters představil jako host americké indie-popové formace Lucius, jejíž vokalistky Jess Wolfe a Holly Laessig bylo možno slyšet při minulém Watersově turné Us and Them.

5 názorov na “Roger Waters – Mother”

  1. Komornější úpravy dalších notoricky známých skladeb, které Waters během lockdownu průběžně zveřejňoval na internetu, nakonec vyústily v digitální vydání alba Lockdown Sessions, jež je k mání prostřednictvím streamovacích služeb a na YouTube. Poslouchám ho se stejnými pocity jako autor článku v hudebním magazínu Frontman.cz: “Kolekce Lockdown Sessions je příkladem, jak důstojně a nenásilně pracovat s vlastním odkazem, který nikdy nezestárne.”

  2. Stalo se, ve středu bylo turné zahájeno. Zazněl pestrej mix s převahou skladeb z období Pink Floyd, který doplnily dva kousky z poslední studiovky Is This the Life We Really Want?, po jednom z Amused to Death (The Bravery of Being Out of Range) a Radio K.A.O.S. (The Powers That Be), plus zbrusu nový song The Bar https://youtu.be/fzKlndFzZmM
    Samostatnou kapitolou je potom tradičně nápaditá a působivá scéna, jak je u Waterse dobrým zvykem. Tož za rok v Praze.

Pridaj komentár