Celeste – With Celestial Symphony Orchestra (2022)

Po delší době jsem zabrousil na bandcamp a vybaflo tam na mě nové album legendárních Celeste. Ti debutovali v roce 1976, ovšem další placky následovaly až v letech 1991 a 92. Nebyly to však klasické řadovky, ale starej materiál ještě z druhé poloviny sedmdesátých let. Potom se dlouhá léta nedělo nic, ale od roku 2019 se s novými tituly roztrhnul pytel. Jako první vyšlo druhé oficiální studiové album Celeste Il Risveglio Del Principe (2019), které o rok později následovala z archivů a šuplíků sestavená kompilace Flashes From Archives Of Oblivion (Just A Collection Of Antiques And Curios). Aby toho nebylo málo, už v roce 2021 se objevila třetí řadovka Il Principe Del Regno Perduto a loni i album With Celestial Symphony Orchestra.

Jak název napovídá, jde o fúzi (jemně) rockové kapely a smyčcového tělesa, s doprovodem celé řady exkluzivních hostů. Ke slovu se tak dostanou i hoboj, klarinet, lesní roh, nebo trombón. Sólového zpěvu se ujal nejenom leader kapely Ciro Perrino, hodně prostoru dostali ještě ‎Ines Aliprandi a Roberto Tiranti. Muzika je to melodická, romanticky zasněná a jemná tak, jak už je u Celeste zvykem. S výraznou podporou bicích nástrojů a tunami mellotronu.

No, nebudu to zbytečně natahovat. Hned z prvního poslechu jsem byl okouzlenej a tak jsem vzápětí vyplnil objednávku. K mání je zatím jen CD (nebo digital) v klasickém jewel boxu, s transparentním trayem a rozsáhlým bookletem. Budu se těšit a těm, kteří by chtěli nahrávku aspoň koštnout doporučuji bandcamp, nebo YouTube.

Pridaj komentár