The Gang (2017) – Dorka moja milá, totálne si ma pobláznila!

Prvý decembrový deň roku 2017 sa v našom hlavnom meste narodilo hardrockové bábätko, čo veľmi potešilo moje rockerské srdiečko. Tak som po dlhšom čase zatúžil kliknúť si na tunajšie hviezdičky. To už je čo povedať, lebo tých mojich pár pokusov smerovalo vždy iba na diela v osobnom vlastníctve. Je tu však koniec roka a ja si dovolím porušiť toto nepísané pravidlo. 

Kapela The Gang bola pre mňa ešte pred pár dňami úplnou neznámou. Až príspevok kolegu Markola v „počúvačke“ ma nakopol okoštovať jej produkciu. K tomu som využil predplatiteľskú službu Spotify. Nie som extra znalec tamojších pomerov, ale mám dojem, že som to tam odštartoval práve ja a dal tomu ujovi „Spotifimu“ patrične zabrať. Milí „gangáči“, už viete, komu máte poďakovať za tantiémy!? (Úsmev)

Takže, ako hovorí jeden tunajší kolega – dosť bolo kecov a ideme na to. Keďže pri nedávnom rozhovore, ktorý mi poskytol bubeník Dr. Evil, došlo aj na jednotlivé skladby, takticky využijem svoju odbornú negramotnosť a upriamim pozornosť na jeho fundovaný výklad a vrelo Vám odporúčam prečítať si článok Nad Prešporkom sa blýska!!! Preto – stručne a jasne; päťčlenná formácia The Gang naservírovala 10 skladieb poctivého hard rocku so súčasným zvukom a anglickými textami. V mojich ušiach im to vyšlo parádne. Naposledy som sa v našich končinách takto potešil albumu Som, kto som (2015) od Žalman Brothers Band. The Gang ponúka chytľavé vypaľovačky i zasnené balady. Z jednotlivých skladieb vyzdvihnem skvelý úvod Let It Rock, hymnu rebelov – Rock ‘n’ Rebels a Dorynu hutnú baladu Only the Devil Knows.

Milá slečna a fešáci, ako totálny hudobný analfabet sa hlboko skláňam pred Vašimi schopnosťami! Dr. Evil, Tom The Thunder, Vadim a Iggy The Reaper, viete o tom, že máte v kapele rýdzi diamant? To, čo predvádza speváčka Dory, si zaslúži absolutórium! Takže, starajte sa ňu, hýčkajte a noste ju na rukách…

Aby som prehlušil tých petardových idiotov vonku, dávam si The Gang na plné pecky. Už si dlho nepamätám taký vydarený záver roka. „Gangáči“, vďaka za suprový Silvester 2017 – je to výborné!!!!

SKLADBY:
01. Let It Rock (Dr. Evil) 4:26
02. Get Out of My Life (Dr. Evil) 3:47
03. Rock ‘n’ Rebels (Dr. Evil) 3:46
04. Only the Devil Knows (Dory) 3:47
05. I Want More (Dr. Evil) 4:59
06. You’re the One (Dr. Evil) 4:40
07. Real Self (The Gang & SMF Matey) 3:40
08. Lost Friend (Dr. Evil) 2:16
09. Wild Hurricane (Dr. Evil) 3:35
10. Different Today (Dory) 3:24

ZOSTAVA:
Dory – lead vocals
Dr. Evil – drums
Tom The Thunder – bass
Vadim – guitar
Iggy The Reaper – keyboards
+
Juraj Kupec – guitar, keyboards 

The Gang Book Cover The Gang
The Gang
hard rock
TheGangRecords
2017
CD
10
Spotify

11 názorov na “The Gang (2017) – Dorka moja milá, totálne si ma pobláznila!”

 1. Tak jsem si na základě vaše oslavného psaní cd objednal přez email. Snad budou Gangové rozumět moje cestyna.
  Díky za tip, teď ještě zkusím poprosit Hejkala o ŽBB, cd vypaluju jenom v krajním případě a ten ještě nikdy nenastal, takže to asi stejně neumim.

 2. Ak si prečítaš rozhovor s bubeníkom, je tam viacej možností. Najlepšia a najjednoduchšia sa zdá facebooková cesta, stačí im napísať: https://www.facebook.com/TheGangOfficial

  Ak nemáš Facebook, počkaj na synov alebo klikni na Bandcamp:
  https://thegangofficial.bandcamp.com/album/the-gang

  Vpravo máš ponuku “Contact The Gang” (červené písmo) a odošleš im správu cez e-mail.
  Prípadne sa môžem informovať, čo to stojí + pošta do Čiech a dať Ti informáciu.

Pridaj komentár