Head Machine

Album Orgasm vznikalo na konci roku 1969 jako produkt smluvního projektu Head Machine, který zorganizoval producent David A. Paramor. Podíleli se na něm muzikanti, kteří vyměnili účast v The Gods za spolupráci s Cliffem Bennettem v Toe Fat.

Paramor tento titul – stejně jako obě alba The Gods – produkoval a na jeho britském vydání je uveden také jako doprovodný vokalista a výhradní autor. O jeho skladatelském podílu však existují pochyby (podobně jako v případě Weed/Albes) a úplně jasno není ani kolem skutečného obsazení, protože se zúčastnění hudebníci skrývají pod roztodivnými pseudonymy:

Ken Leslie (Ken Hensley) – klávesy, kytary, sólový zpěv
John Leadhen (John Glascock) – baskytara, zpěv
Brian & Lee Poole (Brian Glascock & Lee Kerslake) – bicí
Mike Road – (nezjištěno) – perkuse

Se zmíněnými Toe Fat je však projekt Head Machine propojen rovněž songem You Tried To Take It All, který ve spojení se skladbou Climax album Orgasm otevírá, zatímco jeho prodloužená verze (u níž je jako autor uveden Cliff Bennett!) je závěrečným číslem eponymního alba Toe Fat.

Po jeho dokončení se Ken Hensley přidal ke Spice, resp. Uriah Heep, kam ho po jednoalbové epizodě s National Head Bandem následoval i Lee Kerslake.
Bratři Glascockové se ještě podíleli na vzniku Toe Fat Two, načež se John oklikou přes Chicken Shack a Carmen vydal směrem k Jethro Tull, zatímco Brian přes působení v doprovodném bandu Bee Gees k založení kapely The Motels v roce 1978.
Pravá identita muzikanta, uvedeného jako Mike Road zůstává utajena, v současné době už zřejmě i jeho tehdejším spoluhráčům.

DISKOGRAFIE:
1970 – Orgasm (Major Minor)

Pridaj komentár