Black Oak Arkansas – Flesh Needs Flesh (1975)

V rámci diskografie kapely patrí album X-Rated (1975) skôr medzi tie menej docenené, ale mne sa páči dosť. Skvelá produkcia od Richarda Podolora dáva vyniknúť tomuto parádnemu číslu. Raz darmo, 70. roky boli úžasná dekáda pre rockovú muziku. A tá budúca Playboy Playmate (január 1976) na obale tiež nie je na zahodenie.

2 názory na “Black Oak Arkansas – Flesh Needs Flesh (1975)”

  1. Som rád, že niekto počúva Black Oak Arkansas a má rád spev Jima Dandyho Mangruma. Album X-rated bol vydaný na novej značke MCA, doposiaľ kapela vydávala albumy na Atco, ale tí skupinu pustili k vode po neúspešnom predaji albumov. Bol to začiatok ústupu z popularity, ale z dnešného pohľadu sa to stále dá počúvať a objavovať silu a intenzitu tejto nedocenenej južanskej kapely. BOA som objavil už v roku 1973 a nedám na nich dopustiť. Skvelá kapela. Howgh!

    1. Spev Jima “Dandyho” Mangruma je svojský a treba mu prísť na chuť. V angličtine tomu vravia acquired taste. Ja s tým problém nemám, napokon aj Steve “Bertie” Burton zo Starfighters je podobný prípad.
      A povedzme si na rovinu, za Jima Dandyho by mali byť vďační hlavne fanúšikovia kapely Van Halen. Bez neho by David Lee Roth nebol ten istý DLR ktorého dodnes milujú (aj nenávidia) masy fanúšikov.

Pridaj komentár