PUNKOVÁ LEGENDA SA VRACIA NA MIESTO ČINU

UK SUBS TO ODPÁLIA V KOŠICIACH

Len tri mesiace po The Exploited príde do košického klubu Collosseum ďalšia punková legenda. Tentoraz to bude UK SUBS, ktorá sa na košické pódium vráti takmer na deň presne po dvoch rokoch. 

Hrajú vyše 40 rokov a vystriedali viac ako 70 muzikantov

Neúnavný Charlie Harper a jeho UK SUBS fungujú bez prestávky už neuveriteľných 44 rokov a zaradili sa medzi ikony punku, ako sú Sex Pistols, The Exploited, Buzzcocks, The Ramones, The Clash, The Damned, alebo Sham 69…

V kapele sa vystriedalo viac ako 70 muzikantov, z čoho iba bubeníkov bolo vyše tridsať. Jediným stabilným je len spevák Charlie Harper, ktorého meno sa dostalo aj do seriálu Dva a pol chlapa. Jeho režisér Chuck Lorre je totiž veľkým fanúšikom UK SUBS a postavu, ktorú v ňom stvárnil Charlie Sheen, pomenoval podľa tohto slávneho punkera. Ďalšej pocty sa UK SUBS dočkali od muzikantov z Guns N’ Roses. Tí v roku 1993 nahrali jej skladbu Down On The Farm a zaradili ju na svoj album coververzií The Spaghetti Incident

Vďaka svojej kondičke si 75 ročný Harper vyslúžil prívlastok nesmrteľný. Punkový dôchodca je stále v skvelej forme, s kapelou odohrá ročne vyše 200 koncertov a aby toho nemal málo, vymyslel si ešte aj vedľajší projekt Urban Dogs. So svojimi spoluhráčmi (Steve Straughan, gitara, Alvin Gibbs, basa a bubeník Jamie Oliver) sú aj teraz na cestách Európou a po úspechu košického koncertu v roku 2018 si Collosseum do kalendára zapísali zas.

Pred UK SUBS si zahrajú košickí TVOI POSTOI!

Ako hosť si pred touto kultovou kapelou zahrá košické street – punkové trio TVOI POSTOI! Dátum, kedy to UK SUBS v Košiciach odpália, je vďaka mnohým dvojkám veľmi ľahko zapamätateľný, takmer magický – nedeľa, 2. 2. 2020 o 20.00 hod.

Ďalšie vystúpenia UK SUBS v okolí:
28.01.2020 – Česká republika, Praha, Rock Café;
29.01.2020 – Česká republika, České Budějovice, Music Bar Velbloud;
31.01.2020 – Slovensko, Bratislava, Randal Club. 

Pridaj komentár