Still Life

V březnu 1963 vystupují v Coventry na charitativním koncertu The Sabres ve složení Martin Cure (zpěv), Graham Amos (baskytara), Paul Wilkinson (bicí) Steve Jones (kytara) a Terry Wyatt (kytara). Jejich manažerem byl Jonesův otec Frank, který měl kapele údajně vyjednat koncerty v Československu, jak se tehdy psalo v místním tisku, místo toho ale sedm měsíců cestovali s cirkusem Sira Roberta Fossetta.
Poslední akcí skupiny byla účast v show zvané Coventry Sound, které se zúčastnili i Brian Poole & The Tremeloes, The Mighty Avengers, The Matadors a Tony Martin and The Echo Four.

V roce 1965 Wyatta s Jonesem nahradil Roy Albrighton (ex-Hell Angels) a formace změnila název na The Peeps. Do konce roku 1967 nahrála pro Philips pětici singlů, ten poslední už jako Martin Cure And The Peeps, kterým při koncertě na York University předskakoval Jimi Hendrix (při švédském turné o rok později se jejich role obrátí).

Po přesídlení do Londýna v roce 1968 se přejmenovali na Rainbows, Paula Wilkinsona vystřídal Gordon Reed (ex-The Vampires), sestavu posílil klávesák Terry Howells (ex-Ray King Soul Band), podepsali smlouvu s manažerem Ashleym Kovacsem, na jaře 1969 vystupovali v Marquee, léto strávili v proslulém Star Clubu v Hamburku a pro CBS Records nahráli dva singly. V listopadu se vrátili do Anglie bez Albrightona (po krátkém angažmá u The Outsiders zakládá Nektar) a v kapele skončil i Reed.

Zbylému triu Cure, Amos, Howells se pod novým názvem Still Life údajně podařilo podepsat smlouvu na šest alb s Vertigo Records, s bubeníkem Alanem Savagem nahráli během několika říjnových dnů roku 1970 v londýnském Sound Recording Studios alespoň jediné. Vyšlo začátkem roku 1971 a je kultovním dílem bezkytarového prog/hard rocku.

Graham Amos se hudbě dál nevěnoval (zemřel v červnu 2003), Alan Savage je vyhledávaným bubeníkem (hrál s Pinem Palladinem, Johnem ‘Rhino’ Edwardsem, Davem Bronzem aj.) a Terry Howells, autorská opora legendární formace, žije ve Švýcarsku a sem tam se vrací na hudební pole, jeho švýcarská tvorba je však na hony vzdálená odkazu Still Life. S designérem a muzikantem Philipem Rueffem založil projekt Artree (album relaxační hudby Celestial Influence, 1991) a v posledních letech nahrál dvě instrumentální alba Tangerine Puddles (2012) a Limbic Games (2015).

Martin Cure se připojil k Cupid’s Inspiration, na přelomu let 1979/80 nechyběl u vzniku vedlejšího projektu Chevy, ani při jejich reunionovém koncertu 22. 9. 2010.
V roce 1983 se ve skupině Red on Red setkal s Bobem Jacksonem (ex-Indian Summer), později založil bluesrockové The Rogues, s nimiž ještě příležitostně vystupuje.

DISKOGRAFIE:
1971 – Still Life (LP, Vertigo Records 6360 026)

Názor na “Still Life”

Pridaj komentár