V Košiciach si zahrá jedna z najpopulárnejšich maďarských kapiel

TANKCSAPDA PRÍDE V PIATOK TRINÁSTEHO!

Ani celosvetová panika okolo koronavírusu neodradila maďarských rockových veteránov Tankcsapda od toho, aby vyrazili na svoje veľké európske turné.

Trojica Fej, Laci a Sidi si po koncertoch v Grazi a Viedni zahrajú v Collosseu a odtiaľ budú pokračovať v šnúre po Rakúsku, Nemecku, Dánsku, Švajčiarsku, Veľkej Británii, Čechách a ďalších európskych
štátoch.

Na turné predstavia najnovší album

Skupina Tankcsapda vznikla v Debrecíne ešte v roku 1989. Známou sa stala vďaka svojmu tretiemu albumu A legjobb Méreg, ktorý vyšiel v roku 1992. V 90-tych rokoch bola kapela už pekne rozbehnutá. Mala množstvo koncertov, zahrala si aj pred Motörhead a jej popularita naberala poriadne na obrátkach. Nasledoval koncert za koncertom vo vypredaných halách a jeden album za druhým.

Za tridsať rokov svojej existencie ich vydala vyše dvadsať. Ten najnovší, desaťpesničkový Liliput Hollywood vyšiel k pri príležitosti ich tridsiatych narodenín len pred niekoľkými mesiacmi, v októbri 2019.

Po rôznych personálnych zmenách funguje Tankcsapda v súčasnosti v zostave Lukács László (spev a basa), Sidlovics Gábor (gitara) a Fejes Tamás (bicie).

Nezľakli sa vírusu, ani magického dátumu 

Poverčiví ľudia očakávajú, že im piatok trinásteho prinesie smolu. Fanúšikovia ale na rozdiel od nich 13. marca 2020 očakávajú v košickom Collosseu poriadny balík skvelej muziky skupiny Tankcsapda a jej predkapely Southern Comfort z Veľkých Kapušian.

7 názorov na “V Košiciach si zahrá jedna z najpopulárnejšich maďarských kapiel”

    1. Já se připravuju na to, až jednou týdně přijede před dům vojenské auto, shodí pytel brambor a rýže, pět konzerv a tři chleby. Jinak bude zákaz vycházení. Alespoň že se dostaneme na Rockovici. 🙂

Pridaj komentár