Roger Waters – The Soldier’s Tale, 2018

Informační povinnost velí zmínit, že v pátek 26. října 2018 vyšlo na CD nové album Rogera Waterse The Soldier’s Tale (Příběh vojáka).

Netradiční dílo ruského skladatele Igora Stravinského bylo inspirováno textem švýcarského spisovatele Charlese Ferdinanda Ramuze: “Voják spěchá domů z fronty a potká ďábla, který na něm vyloudí housle výměnou za ďábelskou knihu s veškerou moudrostí světa… Díky ní se stane boháčem i králem, dosáhne všeho, jenže v současném štěstí zatouží i po tom minulém…”

Premiéra baletní pantomimy se odehrála 28. září 1918 v Lausanne, těsně před koncem 1. světové války, v(d)ěčným to Watersovým tématem. V roce stého výročí se ujal role vypravěče příběhu, jeho slova tu a tam doplňuje původní Stravinského hudba.

Jen pro nejskalnější Watersovce a protiválečníky.

2 názory na “Roger Waters – The Soldier’s Tale, 2018”

  1. Také jsem shodou náhod dnes o tomto albu informoval. Waters si původní libreto upravil k obrazu svému – zasadil děj do anglických reálií. Jde především o mluvené slovo – musí se nechat, že charisma v přednesu Rogerovi nechybí, ostatně podobně jako jeho zpěvu na jiných albech, kde se prezentuje jako hudebník.

Pridaj komentár