Přírůstky do sbírky

Neodolal jsem  a pořídil si pár novejch kousků do sbírky:

Cellar Noise – Alight (2017) 

Cellar Noise je mladou kapelou z Milána a Alight jejich debutovým albem. Je to takovej jemnější neoprog s vokály v angličtině a velkým podílem kláves – jak Hammond organu, tak Moogu a samosebou aj mellotronu. Připomínají mi krajany Unreal City, nebo Hostsonaten. A v tomhle případě není divu, neboť to produkoval jejich leader (a v současnosti asi nejvýraznější postava italské prog rockové scény) Fabio Zuffanti.

Eris Pluvia – Different Earths (2016)

Kapela z Janova, debutující v roce 1991. Zatím toho moc nevydala a tohle je jejich třetí – a zatím poslední – album. Melodický prog v anglině, s atmosférickými kytarovým sóly a půvabnou flétnou připomínající (podle vydavatele) tvorbu Pink Floyd, nebo Camel.

Osage Tribe – Hypnosis  (2013)

Reunion, comeback, nebo vzpomínka na italskou legendu ze začátku sedmdesátých let? Sám nevím, ještě jsem po tom nepátral… Skupina vznikla v roce 1971 a o rok později natočila své jediné album. Tohle je – jestli správně počítám – teprve druhá deska po jednačtyřiceti letech. Z původní sestavy zbyli basák s bubeníkem, kteří k sobě přibrali mladého kytaristu a do studia pak aj celou řadu hostů. Placka obsahuje několik předělávek vlastních skladeb z debutového alba, pár coververzí (např. We’re an American Band, nebo Fireball), něco nového materiálu a také osm minut dlouhé sólo na buben.

Gruppo 2001- L’alba di domani (1972)

Klasickej zástupce italské prog rockové scény, jediná profi skupina pocházející ze Sardinie. Melodickej rock s krásně sezpívanými vokály v italštině (s jednou vyjímkou v anglině).

 


Lucifer’s Friend – Lucifer’s Friend (1970/1990)

Nejen italským rockem jsem živ. Po Luciferovi jsem kdysi pátral v našich obchodech, ale byl buď drahej, nebo nedostupnej a tak jsem to pustil z hlavy. Kolega z práce odchází do penze a (už poněkolikáté) zeštíhluje sbírku, tak mi přinesl seznam disků na prodej. Měl tam zajímavé věci, ale už mi to taky trochu přerůstá přes hlavu a tak jsem si vzal jenom tohle. Je to první vydání na CD, od Repertoire, s pěti bonusy.

Kromě Lucifera v plastu jsou to velmi pěkné mini vinyl repliky od AMS Records a mám z nich radost.

5 názorov na “Přírůstky do sbírky”

    1. Úvodní skladbu Ride in the Sky řadím do stejné kategorie, jako Easy Livin’, nebo Aces of Spades – tzn. mezi hard rockové pecky největšího kalibru a přiznávám, že hlavně kvůli ní jsem to album chtěl. Ta fanfára je bezva. Krátká, ovšem seksakramentsky účinná.

  1. Pravda, on mě kolega varoval, ale při poslechu Rock ‘N’ Roll Singer jsem stejně málem spadl ze židle. Částečně leknutím a částečně smíchy…
    Ale jsou to jen bonusy a nikde není psáno, že je musím poslouchat. Na mém hodnocení to nic nemění. Výbornej old schoolovej hard rock s odpovídajícím zvukem.

Pridaj komentár