OBCHODNÍ CESTUJÍCÍ S HUDBOU – pdf kniha k 80. narozeninám Boba Dylana

Hezký den přeji.
Je 24. května 2021 a své osmdesáté narozeniny dnes slaví BOB DYLAN.
Dnes je tomu přesně pět let, co někdejší společenstvo příležitostných psavců Rock+ uvedlo mezi zájemce pdf knihu (pro pány Bouvarda a Pécucheta: samozřejmě s obrázky) OBCHODNÍ CESTUJÍCÍ S HUDBOU popisující slastě, strastě, pastě a balastě výše uvedené význačné persony kultury vezdejší.
Nyní, u příležitosti již zmíněných osmdesátin, vychází přepracovaná, doplněná, upřesněná a především až do těchto dní aktualizovaná druhá verze.
Ku stažení na níže uvedených odkazech.
(V případě nefunkčnosti odkazu či vyčerpání možnosti stahování mi prosím dejte vědět.)

ÚSCHOVNA 1

ÚSCHOVNA 2

ÚSCHOVNA 3

ÚSCHOVNA 4

WETRANSFER

 

Rozšiřovat mezi případné další zájemce lze dle libosti.
Případné výtky směřujte na hlavu odesilatele.
Se srdečným pozdravem a přáním pěkného čtení a poslechu hudby Velkého Bobše
Vašek Kozuk

Úvodem

Je americkým Shakespearem 20. století, od dubna 2008 jako první rocker laureátem Pulitzerovy ceny, od roku 2016 je dokonce nositelem Nobelovy ceny za literaturu.

Je chodící encyklopedií americké historie. Má ji nabiflovanou od A až do Z, od poezie přes původní lidovou hudbu, výtvarné umění, literaturu, politiku až po náboženství. Dokáže ji do svých textů i melodií implementovat s naprostou samozřejmostí, nenuceně, ba lhostejně citovat, kopírovat, imitovat, parodovat, umí míchat zdánlivě nesouvisející a reálně nepravděpodobné nebo neproveditelné situace.

Během své šedesát let trvající umělecké kariéry se dočkal nepřeberného množství řazení do škatulek, cejchování a titulování „Jsem tu spíš od toho, abych zpíval a tančil,“ charakterizoval se na tiskové konferenci v prosinci 1965.

Jeho celý dosavadní život a především tvorba účelně a účinně zpochybňují všeobecně přijímané představy o realitě a vlastní identitě. Těžko hledat někoho, kdo je při popisu a charakterizování sebe sama více nespolehlivý než Bob Dylan…

5 názorov na “OBCHODNÍ CESTUJÍCÍ S HUDBOU – pdf kniha k 80. narozeninám Boba Dylana”

  1. Dylan ma nikdy nebavil, no mnohé coververzie jeho piesní zázrakom hej (tam však skôr išlo o osobný vklad do danej piesne a tiež prevedenie toho-ktorého interpreta). Neprovokujem, iba vyjadrujem svoj postoj.
    P. S. Pre Zdenyho: originálnych bluesmanov hľadaj medzi afro-američanmi narodenými niekoľko desaťročí pred tebou spomenutými hudobníkmi.

    1. @Jardo, tohle jsem si myslel v sedmdesátkách taky, doba pokročila a už si to nemyslím. Howling Wolf, Son House a další jsou skvělí, ale Captain Beefheart a Bob Dylan k nim nemají moc daleko a doprovod je trochu modernější.

Pridaj komentár