BELLCANTO a jeho nový hit Kráľovná snov

Chytľavá hudba a text nového hitu od formácie Bellcanto Kráľovná snov prichádza v pravej chvíli, lebo leto je stvorené pre takéto piesne.

Autorom hudby je líder a spevák Martin Domáň, ktorý sa s melódiou piesne už dlhšie pohrával, len nemal k nej ten správny text. Ten správny našiel u textára Michala Godora, ktorý je aj autorom textu úspešného debutového singlu Čas hrá proti nám. Práve Michal najlepšie vystihol novinku slovami: „Kráľovná snov nie je o niekom konkrétnom. Je o láske ako takej. O jej hľadaní, snívaní a o viere, že naozaj je.“

Martin Domáň o piesni ešte prezrádza: „Mám rád pesničky, ktoré majú peknú melódiu. Z toho som aj vychádzal. Chcel som zložiť melodickú pieseň, ktorá sa ľahko zapamätá a pospevovať si ju môže každý, už pri prvom počutí. Zložil som ju na akustickej gitare, ale až keď som si ju zahral na klavíri, mi začala dávať tú správnu melódiu. Preto je aj nosným nástrojom v celej piesni klavír.”

Klávesák Michal Ondroš len podotkol: “Aj keď sú v piesni použité zvuky synťakov, hlavný nástroj je klasicky klavír, a ja osobne milujem zvuk klavíra, tak som si nahrávanie moc užil.”

Zvukovú réžiu nahrávky mal na starosti Lukáš Sadloň zo štúdia TC Lemons. „S Lukášom spolupracujeme už od prvého singlu Čas hrá proti nám, vie presne čo chceme a vie zhmotniť naše predstavy o tom, ako má pieseň vo finále vyzerať“, hodnotí spoluprácu Martin.

Martin Krížik z formácií Bruno Benetton Free Band a Hugo Chávez Orchestra im prišiel na nahrávanie pomôcť s vokálmi a sólom, ktoré zahral na lesný roh. „Krížo je môj dobrý kamarát. Vedel som už dávnejšie, že hrá na lesný roh. Preto som ho poprosil, aby nám nahral sólo do našej pesničky,“ priznal Martin Domáň.

Klip si formácia natočila vo vlastnej produkcii v exteriéri bratislavskej Petržalky. Réžie a strihu sa technicky ujal basgitarista Michal Vorčák, na základe umeleckej predstavy a námetu Martina Domáňa. „Tvorba klipu bola pre mňa výzvou a som rád, že som si to mohol vyskúšať. Martin ma trošku „potrápil“ s jeho umeleckými predstavami o klipe, ale podarilo sa to a s výsledkom sme spokojní,“ prezradil o natáčaní klipu Michal Vorčák.

Plány do budúcna má formácia jasne dané. Dokončiť piesne pre na ich debutový album, a “Znovu začať konečne koncertovať, čo sme boli nútení kvôli Corone dočasne pozastaviť,” dodal Martin Domáň o najbližších plánoch kapely.

Bratislavskú formáciu založil v roku 2015 spevák a gitarista Martin Domáň, prezývaný Bellcanto, spolu s bubeníkom Petrom Stankom. Obaja hudobníci už predtým spolu hrali vo viacerých kapelách, pred založením vlastného projektu – Bellcanto, to bola kapela Rain. Martin Domáň predtým pôsobil aj v skupinách Fresh Carnations a Maples. Do zostavy Bellcanto neskôr pribudol basák Michal Vorčák a hráč na klávesy Michal Ondroš. Tvorba skupiny Bellcanto kombinuje mix rocku, popu a rocknrollu. Aj keď formácia tvorí a spieva svoje vlastné piesne po slovensky, inšpiráciu čerpá hlavne v britskej hudbe, konkrétne hudba od šesťdesiatych rokov až po súčasnosť. Preto v skladbách skupiny Bellcanto môžete počuť melodickosť The Beatles, Oasis či Blur a drsnosť rocknrollových formácií ako Jet, Stereophonics alebo Supergrass. Chalani sa nebránia ani elektronickým vplyvom. Kapela počas svojej existencie už odohrala mnoho koncertov a bola tiež finalistom súťaže Ružinovská lýra. V roku 2019 debutovala singlom Čas hrá proti nám, ktorý sa stretol u fanúšikov s veľkým úspechom. V dnešných dnoch prichádzajú s novým singlom a videoklipom Kráľovná snov

Poznámka admina: O publikovanie článku požiadal jeho pôvodný autor a ROCKOVICA mu vyšla v ústrety… 

2 názory na “BELLCANTO a jeho nový hit Kráľovná snov”

  1. Poznámka moderátora: Ať už se jedná o dobře míněný skutek, špatně placenou reklamu nebo protiváhu hesel typu Hellhammer, Voivod a Triptykon, ani nejtuctovější pop v podání Bellcanto by na Rockovici neměl mít místo.

Pridaj komentár