Saxon – Strong Arm Of The Law, 1980

Saxon byli a zůstanou jednou z těch významnějších kapel NWOBHM a jejich alba z 80. let budou už napořád patřit k tomu nejlepšímu, co v té době vyšlo. Tak to aspoň vidím a slyším já, a nic s tím neudělá ani „velkohubé“ prohlášení „mistra“ Vlasty Henycha kdysi ve Sparku, že „Saxon jsou a byli naprosto zbytečnou kapelou“ (myslím, že spolu s Judas Priest nebo Iron Maiden, to si už nepamatuji přesně)…

Mezi alby z let 1979 až 1985 vévodí „triumvirát“ Wheels Of Steel, Strong Arm Of The LawDenim And Leather. A já osobně mám z nich tří nejraději právě druhou z „osmdesátek“, Strong Arm Of The Law, ač jsem se k ní dostal až hodně později (myslím někdy koncem 90. let).

Celá deska je neuvěřitelně „nadupaná“ – dravá, rychlá, tvrdá, přitom melodická a chytlavá.

Nebudu rozebírat všech osm (výtečných) skladeb, ale nemohu nezmínit první dvě, které bych si vybral, kdybych měl mít z této skvělé desky jen „singl“, tedy „Heavy Metal Thunder“„To Hell And Back Again“. (I tak bych z toho asi „nespal“, protože by mi chyběly titulní vál, stejně jako „Dallas 1 PM“, rovněž „20 000 Feet“, „Sixth Form Girls“ a taky obě zbývající písně.)

Hodnocení „pětkou“ je myslím jasné, neodpustím si však jednu uštěpačnost na závěr:
Jak je na tom teď „naprosto zbytečná“ skupina Saxon, a kdepak máš plagiát (mých oblíbených) Venom, svůj Törr, drahý Vlastíku…?

1. Heavy Metal Thunder (4:27)
2. To Hell And Back Again (4:57)
3. Strong Arm Of The Law (4:54)
4. Taking Your Chances (4:27)
5. 20, 000 Feet (3:30)
6. Hungry Years (5:19)
7. Sixth Form Girls (4:25)
8. Dallas 1 PM (6:38)

Biff Byford – vocals
Graham Oliver – guitar
Paul Quinn – guitar
Steve Dawson – bass
Pete Gill – drums

Strong Arm Of The Law Book Cover Strong Arm Of The Law
Saxon
Heavy metal
Carrere
1980
LP
8

Názor na “Saxon – Strong Arm Of The Law, 1980”

  1. Byla k lp nálepka /kámoš mi ju dal/ a ja vystřihoval /na věž nalepit/ spadla ale láska k Saxon né. Já ju slyšel poprvé na “Volá Londýn” .. John Kellway roztáčí diskotéku … myslím o půl čtvrté to bylo.
    Kdyby chtěl někdo koupit origoš lp Saxon “Wheels Of Steel” a “Strong Arm Of The Law” a kanadské Anvil v super stavu.

Pridaj komentár