PERFECT BEINGS

Po rozpustení krátko pôsobiacej, no celkom úspešnej, progresívne rockovej skupiny Moth Vellum s jedným štúdiovým albumom na konte, sa jej spolu-šéf, nemecký gitarista Johannes Luley (rodák z Frankfurtu nad Mohanom, teraz L. A., California) stretáva s americkým spevákom a skladateľom Ryanom Hurtgenom (pôvodom z Nashville) s rovnakým cítením pre skladanie hudby, s výrazným odkazom na 70. roky a štýl, aký priniesli velikáni Yes a Genesis.

Po vzhliadnutí online videa, kde basgitarista Chris Tristram (Slash, Marjorie Fair) hrá Roundabout – klasický track od Yes, mal Johannes Luley obsadenie ďalšieho postu v novej kapele ujasnené. Táto trojica začína skladať koncom roku 2012 koncepčný materiál na motívy sci-fi románu Suhaila Rafidiho na témy, ako sú osobná identita, technológie, ale aj láska v post-apokalyptickom svete. Počas písania materiálu sa k ním pridáva bubeník Dicki Fliszar (Bruce Dickinson Band), ktorý dal súčasne aj tip na toho správneho hráča na klávesové nástroje, stáva sa ním Jesse Nason.

2014 – Perfect_Beings (MySonic Temple)

Perfect Beings je skupina o súhre piatich originálnych a invenčných kapacít, z ktorých každá prináša svoj individuálny štýl a talent do spoločne vytváranej produkcie a ich zlúčeniu do jedného veľkého hudobného sviatku.

2015 – II (MySonic Temple)

Začiatkom roku 2014 vydáva kvintet svoj debutový, bezmenný album, veľmi pozitívne prijatý oficiálnou kritikou, ale aj znalou verejnosťou. Na jeseň 2015 vychádza jeho nasledovník, označený len numericky II a takmer okamžite prijímaný zainteresovanými ešte s väčšou mierou uznania, ako to bolo v prípade debutu. To isté sa dá povedať aj o „trojke“ Vier z roku 2018, ktorú si už berie pod patronát známa značka Inside Out Music. Skupina ho vydala v prekopanej zostave – s bicími vypomáhal Ben Levin, o basové party sa postaral Johannes Luley. V tom istom roku sa k nim pridal bubeník Sean Renert, veterán, ktorý prešiel cez legendy Cynic, Death, či Gordian Knot…

2018 – Vier (Inside Out Music)

Žiaľ, aj napriek veľmi vrelo prijatej produkcii skupiny Perfect Beings medzi fanúšikmi progresívneho rocku, ju jej šéf, Johannes Luley, rozpustil, a zrejme tak definitívne uzavrel jej existenciu…

JOHANNES LULEY

 

DISKOGRAFIA:
2014 – Perfect_Beings  (MySonic Temple)
2015 – II  (MySonic Temple)
2018 – Vier  (Inside Out Music) 

Názor na “PERFECT BEINGS”

Pridaj komentár