Chcem Ťa – kvôli muzike!

Ako začať?
Škoda, že AFK Vršovice (Bohemians Praha), môj obľúbený futbalový klub z Čiech, nevycestoval do Austrálie aj v 70. rokoch minulého storočia, ale iba v roku 1927. Možno by odtiaľ Antonín Panenka priniesol albumy kapely Buffalo a potom by to bolo v Československu iné „pozdvižení“. Tak len, po vyše 30 rokoch akože informačnej slobody, neveriacky krútim hlavou nad nezáujmom o tento hard rock, o akom sa mnohým známym menám môže akurát snívať…

A o čom je Only Want You For Your Body?
Austrálsky buldozér s anglickým šoférom nás gniavi už od úvodnej skladby I’m A Skirt Lifter, Not A Shirt Raiser. Čo zdobí Buffalo? Hutnosť, údernosť, tvrdosť, skrátka – najlepšie hard rockové korenie. Muzikanti idú naplno až do konca a ja si to užívam spolu s nimi. Nebudem to naťahovať a onanovať nad každou zo siedmich piesní, pretože keď som to skúšal pri Volcanic Rock, nikto si to moje „sebaukájanie“ aj tak nevšimol. Preto ušetrím ruku a na pomyselný vrchol orgazmov k už spomínanej úvodnej rockovici priradím ešte trojku Dune Messiah, šestku Kings Cross Ladies a záverečnú United Nations. Toto je hudba, akú milujem.

Vlastním iba pirátske vydanie CD na značke Minority Records, ktorá to odkopírovala od berlínskej firmy Second Battle, takže spolu s Only Want You For Your Body sa tu nachádza aj album Volcanic Rock. V čase, keď som túto kompiláciu kupoval, boli originály od Aztec Music prakticky nezohnateľné a ďalšie detaily je zbytočné uvádzať, bolo by to nadlho. Dnes už to neriešim, úprimne – je mi to fuk – užívam si muziku.

…Je pre mňa záhadou, že táto skvelá úderka má na Spotify iba necelých sedem a pol tisíca fanúšikov. Osobne radím prvé 3 LP „buffalobijcov“ k tomu najlepšiemu, čo hudobný prečinok HARD ROCK doteraz ponúkol. V mojom rebríčku je tretia štúdiovka na 2. mieste, iba o prsia za Volcanic Rock a tesne pred Dead Forever…

LONG LIVE BUFFALO!!!!!

SKLADBY:
1. I’m A Skirt Lifter, Not A Shirt Raiser 4:48
2. I’m Coming On 3:36
3. Dune Messiah 4:18
4. Stay With Me 3:32
5. What’s Going On 3:55
6. Kings Cross Ladies 7:08
7. United Nations 5:51

All tracks written by Tice/Baxter, except track 2 (Alvin Lee)

NOTES:
Originally released June 1974, Vertigo 6357 102
Recorded at United Sound, Sydney, 1974
Produced and engineered by Spencer Lee

ZOSTAVA:
Dave Tice – lead vocals
Peter Wells – bass
John Baxter – guitar
Jimmy Economou – drums

Only Want You For Your Body Book Cover Only Want You For Your Body
Buffalo
Hard Rock
Vertigo
1974
LP
7
CD - Minority Records, 2007

4 názory na “Chcem Ťa – kvôli muzike!”

  1. Rovnako ma prvé tri albumy Buffalo neskutočne oslovujú a v podstate sú všetky rovnako úžasné. Na tomto treťom albume ma fascinuje cover od Ten Years After I’m Coming On, je tvrdý ako žula. Ja mám Buffalo z troch rôznych firiem, práve tento album od Aztec Music. Kúpil som ho iba nedávno, ale raz mu určite venujem pár slov. Vďaka za propagáciu tejto jedinečnej formácie i muziky.

    P.S. Pozornosťou by som sa netrápil, myslím si, že množstvo ľudí číta, ale málokto chce reagovať. Na to dnes ľuďom slúžia sociálne siete, nie stránky.

    1. Hejkal, vďaka, tá skupina si zaslúži propagáciu…
      V podstate som iba chcel naznačiť obľúbenosť prvých troch albumov a rovnako ich všetky považujem za skvelé. Budem trpezlivo očakávať Tvoj pohľad na toto dielo a ja sa niekedy pokúsim napísať zopár riadkov k debutu.

  2. Tahle skupina mě začala zajímat po tvojí recenzi na progboardu. Koupil jsem si tehdy Volcanic Rock na vinylu, zhruba před měsícem jsem si koupil první tři CD od Aztec. Mně se nejvíc líbí debut, pro mě představuje nekompromisní bigbít a připadá mi, že to kapela hraje pro radost a ne pro peníze. Napsals to pěkně.

Pridaj komentár