Lynyrd Skynyrd

Priznám sa, že táto správa unikla mojej pozornosti, až dnes som na ňu natrafil; pomohol mi Paul Rodgers (Free, Bad Company, The Firm) a jeho príspevok na facebooku:

GARY ROSSINGTON
* 4. december 1951, Jacksonville, Florida, USA;
† 5. marec 2023, Milton, Georgia, USA.

Názor na “Lynyrd Skynyrd”

  1. Tahle zpráva se člověka dotkne, ať už se ke člověku dostane čerstvá nebo se zpožděním. Pamatuju ale na Garyho slova po těžkým infarktu před lety: “Teď ještě není čas to zabalit. Až nadejde, budu připravený.”
    Nemám důvod mu nevěřit. Byl to borec nejen přes muziku, ale i přes život. Přežít vážnou autonehodu a ještě děsivější leteckou havárii, je jedna věc, ale popasovat se potom s následkama druhá… On to dokázal.

    Sáhnul jsem po Take It On Faith (2016), což je hodně osobní album natočený s “první dámou jižanskýho rocku” a od července ’82 Garyho manželkou, kterou byla zpěvačka a oddaná jižanská žena Dale Krantz Rossington. Z tuctu skladeb od country, přes blues po jižanský rock sálá radost z muziky i vnitřní soulad.

    Doma mám i desku Rossington Collins Bandu Anytime, Anyplace, Anywhere (1980) a taky ji čas od času proženu ušima, ale jsem rád, že posledního z původních Skynyrdů se mi poštěstilo zažít naživo s jeho domovskou kapelou. Ultimátní zážitek.
    Gary Rossington je jedním z těch, kterým vděčím za překonání nástrah při svý krkolomný cestě na Jih. Ať mu to hraje nahoře stejně dobře jako tady.

Pridaj komentár