VINNIE MOORE už 24. januára prvýkrát v Košiciach

V COLLOSSEU ZAHRÁ ĎALŠIA GITAROVÁ LEGENDA

Pár dní po Troch kráľoch príde do Collossea ďalší gitarový kráľ. Virtuóznych gitaristov, akými sú Richie Kotzen, Tony MacAlpine, Simon McBride (Don Airey) a Paul Gilbert, ktorí v tomto klube už hrali, doplní ďalší svetový hráč – Vinnie Moore. 

Tento rodák z amerického New Castlu sa svojou fenomenálnou hrou zaradil s Yngwiem Malmsteenom a Tonym MacAlpineom medzi tých najvplyvnejších gitaristov 80. rokov minulého storočia. Po vydaní svojho debutového albumu Mind’s Eye v roku 1987 bol časopismi Guitar Player, Guitar a Guitar World označený za „najlepšieho nováčika“. Neskôr sa preslávil ako člen legendárnej britskej kapely UFO. Hosťoval aj na slávnom albume Alice Coopera Hey Stoopid spolu s ďalšími kolegami (Slash, Joe Satriani, Steve Vai a Mick Mars).

Okrem albumov, ktoré nahral so skupinou UFO a spolupráce na rôznych iných štúdiových projektoch, má Vinnie Moore v súčasnosti na konte desať sólových albumov. Na tom najčerstvejšom, Soul Shifter, sa objavili veľmi zaujímaví hostia – basgitarista Rudy Sarzo (Quiet Riot, Ozzy Osbourne, Whitesnake) a klávesák Jordan Rudes z Dream Theater.

Vinnie neprezradil, čo v Košiciach zahrá, bude to prekvapenie

V súčasnosti je Vinnie Moore na veľkom turné, na ktorom ho doprevádzajú talianski muzikanti – bubeník Roberto Pirami, gitarista Emiliano Tessitore a basgitarista Francesco Caporaletti. V rámci tejto šnúry navštívi prvýkrát aj Košice. V Collosseu tento výnimočný muzikant predstaví nielen zopár vecí zo svojej fantastickej inštrumentálnej novinky Soul Shifter, ale pridá k nim aj prierez doterajšou tvorbou. Na otázku, konkrétne ktoré pesničky v Košiciach zahrá, Vinnie odpovedal: „Je to prekvapenie a ešte teraz to neviem stopercentne. Ale skladby budú z väčšiny mojich sóloviek.“

Vinnie Moore sa na Košice už teší a pozdravuje všetkých fanúšikov „Zdravím všetkých v Košiciach, teším sa, že sa 24. januára uvidíme v Collosseu. It’s time to ROCK!”


Ďalšie vystúpenie v okolí:
23.01.2020 – Blue Note, Nové mesto nad Váhom.

2 názory na “VINNIE MOORE už 24. januára prvýkrát v Košiciach”

  1. Před nějakými třiceti lety to byl můj idol. Tenkrát jsem děsně frčel na deskách kytarovejch čarostřelců a spolu se Satrianim, Vaiem, Malmsteenem, MacAlpinem, nebo Friedmanem jsem propadnul aj Vinniemu. Dodnes mám doma jeho první dvě alba na CD a především z toho druhého – Time Odyssey – jsem byl úplně paf. I po těch letech ho mám moc rád a řadím k tomu nejlepšímu v ranku (instrumentální) neoclassical heavy metly. Himbajs, já si ho budu muset hned pustit…

Pridaj komentár