Ritchie Blackmore oživí značku Rainbow

“Dělám to pro fanoušky a z nostalgie. A taky chci světu představit skvělého zpěváka, který je křížencem mezi Diem a Mercurym. Jsem si jistý, že se díky svému hlasu stane slavným.”

Sice je známo už od loňského podzimu, kdy ještě Rockovice nebyla na světě, jen proto však nemožno podobnou událost přejít bez povšimnutí. A kdy jindy si ji připomenout, než v narozeninový den ústřední postavy příběhu?

Prvním vybraným do sestavy Ritchie Blackmore’s Rainbow byl zpěvák Ronnie Romero z metalových Lords Of Black, rytmiku nakonec obstarají David Keith (bicí) z Blackmore’s Night a multiinstrumentalista Bob Nouveau (baskytara), klávesové party Jens Johansson ze Stratovarius (v letech 1989-91 v Dio, album Lock Up the Wolves).

Z původně zvažovaných pěti festivalových vystoupení v Německu, Anglii a Švédsku byly definitivně potvrzeny tři červnové termíny:
17. 6. 2016 – Loreley, Německo
18. 6. 2016 – Bietigheim-Bissingen, Německo
25. 6. 2016 – Birmingham, Anglie
Vstupenky jsou ještě k mání na všechny štace, koncert v birminghamské Genting Areně s kapacitou 15.700 míst bude Ritchieho prvním britským rockovým představením po více než 20 letech. V plánu je pořízení záznamu ze všech tří vystoupení.

Nemožno dopředu soudit, jak celá akce dopadne, prvním zklamaným se ale každopádně nabízí být Joe Lynn Turner, který po Ritchieho boku stál jak v Rainbow (1980-84), tak v Deep Purple (1989-92) a v posledních letech opakovaně prohlašoval, že je v jednání s kytaristou o obnovení spolupráce. Slabou náplastí mu budiž Mistrova čerstvá chvála jeho výkonu na albu Slaves and Masters (1990).

Pridaj komentár