Spotify a moja maličkosť v roku 2022

Pred niekoľkými dňami mi streamingová služba Spotify zaslala štatistiku môjho počúvania za rok 2022. Nakoľko som sa prakticky celý rok venoval iba svojim obľúbeným žánrom a interpretom, žiadne prekvapenie sa preto nekonalo.

Čísla tvrdia, že v roku 2022 bol môj celkový čas strávený na Spotify 192 872 odohraných minút, čo je viac ako 99,5 % ostatných poslucháčov zo Slovenska, takže z našich luhov a hájov som patril medzi najaktívnejších platcov využívajúcich túto službu.

Ako som už písal v úvode, venoval som sa iba tomu svojmu, preto moja osobná štatistika – žánrov, skupín, skladieb – ničím extra neprekvapí. Hlavne tých, ktorí ma
za tie roky poslucháčsky ako-tak poznajú.


6-13

14-21

22-29

30-37

38-45

46-53

54-61

62-69

70-77

78-85

86-93

94-100


Spotify
využívam doma a cestou do roboty, v práci počúvať nemôžem. A pokiaľ som sa snažil skomoliť tento žurnál, štatistiku mi obohatili tieto kapely/albumy:


Toľko môj poslucháčsky rok 2022 prostredníctvom Spotify. Využíva niekto túto alebo podobnú službu? Podeľte sa o svoju štatistiku.
Vďaka!

9 názorov na “Spotify a moja maličkosť v roku 2022”

 1. Zdravím Piťo, ty rockový fanatiku. Počúvam tvoje výbery na Karolíne, tak mi to nedá. Trojka nebude, alebo sa ti nerysuje, kedy by mohla byť??? By som uvítal ako darček pod stromček, prípadne na Nový Rock, a určite by som nebol sám.

  1. Uncle Joe, tak to si ma teda riadne prekvapil a zaskočil. Priznám sa, že som sa k tretiemu dielu ešte nedostal, ale po Tvojom vyjadrení sa pokúsim zosmoliť pokračovanie. Počas sviatkov by som mal mať trochu voľna, tak sa na to pozriem. Hoci je všetko relatívne – tento pondelok (5. december) a dnešnú stredu som mal mať voľno, lenže človek mieni a život mení. Treba však mať na zreteli, že moje výbery sú obmedzené tým, čo ponúka archív Radio Caroline. Každopádne, veľká vďaka za Tvoje slová, vážim si to.

 2. Tak chlapi nenechám Vás v tomto výpočte samých. Ja to mám trošku zložitejšie, lebo počúvam hudby z 90% tak, že už nič iné nerobím a som pozorný poslucháč. Preferujem LP a som schopný vypočuť si maximálne 3 platne denne. To je cca 135 minút krát počet dní 365, to je skoro 50 000 minút. Ale, nepočúvam každý deň a tak je lepšie dať 1/2 dole a ak zahrniem aj nejakých pár CD a niečo stiahnuté v HI-res vyjde mi to slabučkých 28 000 minút, čo je 466 hodín za rok. Slabota čo? Sám sa divím.
  Z tohto výpočtu je mi jasné, že vynechávam z donútenia času moje najobľúbenejšie kapely typu, Jethro, Rush, LZ, DP, BS, Zappa a rád počúvam z môjho veľkého archívu to, čo som už dávno nepočul, lebo za rok nie som schopný všetko počuť aspoň jedenkrát. Ale momentálne fičím na americkej hudbe typu Grateful Dead, Little Feat , Poco a oprašujem staré veci div sa svete popových anglických hviezd zo 70-tych.

 3. Ja ako zaprisahaný odopierač sociálnych sietí počúvam poväčšine z cd, LP a mp3 na čo mám akurát chuť. Prekladám to vecami o ktorých sa dozviem tu na Rockovici, čo obohacuje môj rozhľad.
  Rebríček, len tak z brucha, by bol asi takýto:
  Led Zeppelin
  VDGG
  King Crimson
  Pink Floyd
  Yes
  Nazareth
  Uriah Heep
  Brian Eno
  Jethro Tull
  Roxy Music
  Talking Heads
  .
  .
  .
  a ďalších vyše 50 vecí abo aj viac, počítať sa mi to nechce a často aj tzv. vážnu hudbu.
  Hudbu počúvam nejakých cca 4 hodiny denne, prevažne pri práci / akurát teraz mi ide Merillion /.
  To mi vychádza nejakých 87 000 minút. takže Piťo musí počúvať denne nejakých 9 hodín. Čo je teda až neuveriteľné číslo vzhľadom na to, že ako píše v práci nemôže.
  Hudbe Zdar a Rocku zvlášť.

  1. Práve som porušil tradíciu a oprášil zbierku CD, takže mi hrala kapela BARCLAY JAMES HARVEST. A pri tejto príležitosti musím spomenúť, že na Rockovici máme fantastický štvordielny profil tejto skupiny, ktorého autorom je Borek:
   https://rockovica.com/recenzie/barclay-james-harvest/#more-6715

   Uncle Joe, díky za Tvoju štatistiku. Prekvapili ma mená ako Brian Eno, Roxy Music, Talking Heads – toto u mňa ešte nikdy nehralo.

 4. Muziku poslouchám převážně z CD a na taková čísla se asi v životě nedostanu. Na mě aplikace v souhrnu za rok 2022 vyplivla tohle:

  Celková doba přehrávání: 13 128 minut (víc, než u 68% posluchačů v Česku)

  Nejoblíbenější žánry:
  01. Italský progressive rock
  02. Symfonický rock
  03. Hard rock
  04. Doom metal
  05. Německý metal

  Nejoblíbenější umělci:
  01. Abiogenesi
  02. Le Orme
  03. Delirium
  04. Osanna
  05. Banco del mutuo soccorso

  Nejoblíbenější skladba:
  01. Le notte di ognissanti (Abiogenesi)

  1. Snake, díky, že si sa podelil. Priznám, že som pri tom komolení textu okolo Spotify myslel práve na Teba, že snáď napíšeš zopár slov… Celkom by ma zaujímalo, čo počúvaš zo škatule doom a nemecký metal. Díky!

   1. Podrobnější výpis jsem nedostal, nemám naposloucháno dost minut. S tím dělením na žánry to tam mají taky všelijak…
    Nic nového jsem si nepouštěl, jen věci, které znám z “mládí “. Z toho německého metalu především Equilibrium, Die Apokalyptischen Reiter, S.D.I, nebo Freedom Call. Z doom metalu mi doma nejčastěji vyhrávají Tiamat.
    Podobnej email se statistikou jsem dostal i z YouTube, taky zajímavá čísla:)

Pridaj komentár