Breaking Loose

“Jsme Breaking Loose. Bez(mála)nadějná kapela ze Vsetína vytvářející a občas i reprodukující převážně vlastní skladby blízké hardrocku. Kořeny kapely sahají až do roku 2010, avšak stabilní konstelace jsme dosáhli až v několika posledních letech.

Nástrojové obsazení máme od samého začátku vcelku tradiční – dvě elektrické kytary, baskytara a bicí. A pak máme taky něco, co nikdo jiný nemá – „zpívačku“ Soniu. Ta kromě naší občasné pohodlnosti nabourává také rčení o tom, že ženská v kapele nikdy nedělá dobrotu. S touto vlastností lehce souvisí její další zvláštnost – za několik let působení v kapele se jí nepodařilo vystoupit s námi na pódiu tak, aby zrovna nebyla v požehnaném stavu. Podotýkáme, že nikdo z nás v tom (ani) prsty nemá.

Vzhledem k tomu, že předchozí dva roky koncertování nepřály, zpívačka nás téměř beznátlakovými metodami přiměla k tomu, že jsme získaný čas využili k vytvoření odkazu budoucím generacím. A tak vznikly dva optimistické klipy – k písním Goodbye Letter a Fearful Friend. Míchání, stříhání a souvisejících činností se ujal náš kytarista Petr, který si kvůli tomu na stará kolena postupně zřídil domácí studio. Budiž mu za to věčná sláva! Hned po zpívačce, která si mezitím vzala jiného Petra a také na starost režii – našeho Petra, ostatních členů kapely a dokonce i samotného klipu.

V příští pětiletce nás čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty – cesta k neutuchající slávě bude lemována řadou koncertů, například v Budokanu nebo na Strahově… nebo alespoň na vsetínském Lapači …v hospodě. Sledujte naše online kanály a můžete být u toho!”

Sestava Breaking Loose:
Sonia Látalová – zpěv
Petr Kalčák – kytara, vokály
Tomáš Vrána – kytara
Mirek Baletka – baskytara, vokály
Jakub Šnevajs – bicí

sepsal Jakub Šnevajs

3 názory na “Breaking Loose”

  1. Jsem na tyhle promo upoutávky tady na Rockovici hovado, kdyby bylo po mým, tak tu ani nejsou. Tohle je první případ, kterej s mým názorem zacloumal, bo se to stejně dobře četlo jako poslouchalo. Tak ať vám ta příští pětiletka splní všechny plány aspoň na 100%.

Pridaj komentár