Vincebus Eruptum – povinná výbava každého „komerčne“ založeného poslucháča

Výstraha – slabším povahám odporúčam pred testovaním Blue Cheer zakúpenie plienok, inak hrozí znečistenie spodnej bielizne a drahých oblekov!

Diali že sa to veci v tom San Franciscu…  
V čase, keď sa budúce hardrockové hviezdy oťukávali a hľadali vlastnú tvár, traja mladíci z Kalifornie im ukázali, ako sa to robí. Jednoducho, nepárali sa s tým, nešpekulovali so zvukovými mašinkami v štúdiu, len nažhavili nástroje, zarachotili, zaburácali a ponúkli šesť kúskov niečoho, čo bolo všetkým, len nie produktom vzorných žiačikov z hudobnej školy. A ohúrili svet. Teda, aspoň jeho časť, ktorý si začal podrobnejšie všímať, čože to je ten drsný hard rock. Tí ostatní prežili, hoci za cenu nejednej obete. Keď sa začal éterom valiť hrmotný zvuk prekopanej „cochranovky“ Sommertime Blues, feministky pridávali ďalšiu zámku na svoj rozkrok, náboženskí fanatici sa modlili k tomu Svojmu aj počas spánku, učiteľom hudby stávali vlasy dupkom a zhúlené kvetinky zvädli, akoby sa cez ne prehnala tlaková vlna po výbuchu atómovej bomby…

Vincebus Eruptum – povinná výbava každého “komerčne” založeného poslucháča. Ako? Vy ho ešte nemáte? Album, ktorý valcoval americký rebríček, ste ešte nezaradili do svojej zbierky? Nech Vám je odpustené!

Skladby:
1. Summertime Blues (Cochran/Capehart) 3:45
2. Rock Me Baby (King/Josea) 4:19
3. Doctor Please (Peterson) 7:50
4. Out Of Focus (Peterson) 3:56
5. Parchment Farm (Allison) 5:47
6. Second Time Around (Peterson) 6:17

Zostava:
Dick Peterson – vocals, bass guitar
Leigh Stephens – guitar
Paul Whaley – drums

Ďalšie informácie o albume na Discogs. 

Vincebus Eruptum Book Cover Vincebus Eruptum
Blue Cheer
hard rock
Philips
1968
6
CD - Mercury, 1993

2 názory na “Vincebus Eruptum – povinná výbava každého „komerčne“ založeného poslucháča”

Pridaj komentár