Estus

Hardrocková kapela, známá především díky účasti bubeníka Marca Bella, pro kterého ale představovala jen krátkou zastávku na cestě od Dust přes The Voidoids k Ramones.
Od svého založení na začátku sedmdesátých let dlouho působila jako úderné trio v sestavě Wayne Woods (bicí), John Nicholas (baskytara) a Tom Nicholas (kytara), který na konci šedesátých let sbíral zkušenosti v psychedelickém bandu Elderberry Jak.
Po měsících neúnavného pilování vlastního materiálu ve školních prostorách a hudebních klubech skupinu posílil všestranný muzikant Harry Rumpf (kytara, klávesy, perkuse), načež se kvartetu podařilo podepsat smlouvu s Columbia Records.
Bell vystřídal Woodse jen krátce před nástupem do studia, kde se v tom nejlepším světle představil i producent Andrew Oldham. Eponymní album vyšlo na jaře 1973 a jistě zaujme nejen fanoušky Dust nebo Ramones. Cesty nadějné formace se však s jeho vydáním rozešly.

John Nicholas už v květnu nastoupil ke Quicksilver Messenger Service, zůstal ale jen do skončení amerického turné v únoru 1974. Až do poloviny osmdesátých let, kdy přestal s profesionálním hraním, prošel mnoha soubory (It’s a Beautiful Day, Wedge, Fat City, Eddie Kirkland Blues Band, Patchwork aj.), s projektem John Nicholas and Friends natočil album Too Many Bad Habits (1977).
Tom Nicholas nahrál několik singlů, podílel se na prvním sólovém albu jazzového kytaristy Rolanda Prince (Color Visions, 1976).
Původní bubeník Wayne Woods se objevil na debutu The Jim Carroll Bandu (Catholic Boy, 1980).

V roce 2010 se album Estus konečně dočkalo svého vydání i na CD u pirátů Flawed Gems.

DISKOGRAFIE:
1973 – Estus (Columbia Records)

4 názory na “Estus”

Pridaj komentár