ABIGAIL’S GHOST

Úplný začiatok fungovania tejto kapely (New Orleans, Louisiana, USA) sa datuje od roku 2003, keď spolužiaci zo stredoškolských rokov, ale neskôr aj študenti na prestížnej Berklee College of Music v Bostone, Joshua Theriot (sólový spev, gitara) a Kenneth Wilson (basgitara, spev) začínajú spoločne skladať hudbu. Tretím podstatným členom skupiny sa stal pri definitívnom formovaní zostavy ich dlhoročný, spoločný priateľ, klávesák Brett Guillory. Táto trojica je v ABIGAIL’S GHOST skladateľsky a aranžérsky aktívna a teda podstatná doposiaľ.

SELLING INSINCERITY (2007)

Joshua Theriot angažoval do ešte tvoriacej sa skupiny neskôr aj ďalšieho svojho kolegu z Berklee. Bol ním bubeník John Patrick a ten zase priviedol svojho priateľa a hudobného partnera, ktorým je hráč na rytmickú gitaru Randy LeBoeuf (pôvodným menom Randy Paul).

D_LETION (2009)

ABIGAIL’S GHOST vydali dosiaľ tri regulárne štúdiové albumy. Aj keď za hlavný inšpiračný zdroj svojej hudobnej produkcie považuje samotná skupina najmä nemecké krautrockové kapely, prvé dva albumy – Selling Insincerity (2007) a D_Letion (2009) – sú jednoznačne najvýraznejšou americkou odpoveďou na charakteristický sound britských Porcupine Tree, hlavne v období ich tvorby od albumu In Absentia smerom po súčasnosť.

BLACK PLASTIC SUN (2015)

Zatiaľ posledný album Black Plastic Sun (2015) je vo viacerých aspektoch odklonom od ich predošlej tvorby a dá sa povedať, že ABIGAIL’S GHOST tu nachádzajú zreteľne vlastnú identitu a špecifickú hudobnú tvár…

DISKOGRAFIA:
2007 Selling Insincerity  (Aesperus Music)
2009  D_Letion  (Aesperus Music)
2015 – Black Plastic Sun  (Aesperus Music)

Pridaj komentár