Příbram: 800 let

Informační povinnost mi velí utrousit aspoň pár slov o právě skončeném víkendu, který se u nás nesl ve znamení oslav 800 let města.
Byl jsem sice jen vlažným účastníkem, i tak nebylo těžko odhadnout, že celkově se akce nadmíru vydařila, za čímž jistě třeba vidět i nespočet hodin poctivé organizační přípravy, bo myšleno bylo snad na všechno, tuším včetně počasí, které vzdor předpovědím nepošramotilo průběh ani atmosféru žádné z hlavních částí programu.
Tož ale k tématu, tj. k muzice.

Součástí oslav byl mj. i dvoudenní hudební festival v areálu letního kina.800_poster Už jen letmý pohled na seznam účinkujících dal jasně na srozuměnou, že rockerovo ucho se nebude mít čeho moc chytit. Nechtěl jsem se ale zařadit do armády věčných nespokojenců, pro které byla uvedená sestava snadným soustem pro kritiku a důvodem k neúčasti (přičemž by stejně nešli, ani kdyby tu hráli Beatles), tož jsem jako nejpřijatelnější možnost zvolil skupinu Buty, která sobotní program v 17 hodin zahajovala.

Už před půl pátou, když jsem do areálu dorazil, kapela poctivě ladila, zkoušela a tou pečlivou přípravou naladila i mě. Samotné vystoupení se však převážnou část neslo v duchu “hrajeme už 30 let a tak už nás to tolik nebaví”… Beru, že role otvíráku bývá nevděčná nejen na festivalech, velmi solidně zaplněný amfiteátr si ovšem tak totálně bezkrevnou úvodní čtyřicetiminutovku nezasloužil. A ani zbývajících dvacet minut (počínaje skladbou Duj duj duj) s mírně nahozeným řemenem už velerozpačitý dojem z koncertu zachránit nemohlo, když navíc i ve finále provedením jinak vděčného popěvku Vrána dal pan Pastrňák znovu jasně najevo, že si hraje jen tak pro sebe.
Tož aťsi, příště by ale bylo na místě dát vědět předem.

Rychlý úprk z místa činu se však nakonec v dobré obrátil, bo jsem aspoň v jiné části města dorazil včas na vystoupení populární domácí formace Ginevra. Přes devadesát poctivě odehraných minut vyplněných “diskotékou Karla IV.” dalo rázem zapomenout na ostravske rozčarování, spravilo chuť a vrátilo víru. Sluší se dodat, že právě Ginevra hrála “for free”.

PS: Mezi čtivem všeho druhu vydaným k akci nejvíc zaujalo vzpomínkové ohlédnutí za oslavou 750 let města v roce 1966:
800_ze 750ky

Pridaj komentár