Genesis (ne)přijedou do Ostravy i Brna…

Při dopoledním popojíždění po městě jsem zase jednou neprozřetelně zapnul autorádio a nestačil se divit. Tuzemský éter zahltila informace, že do Ostravy a Brna letos přijede legendární kapela, rádio Beat se dokonce pyšní možností na Genesis v předstihu vysoutěžit vstupenky:
“Poprvé v historii v Ostravě a den poté v Brně vystoupí legendární britská art rocková skupina Genesis založená v roce 1967, která získala cenu Grammy a dosud prodala přes 150 milionů desek!…” (viz).
Už při základním stupni orientace v oblasti však musí být zřejmo, že tady něco nehraje, resp. hraje falešně. A taky, že jo.
Ve skutečnosti se na avizovaných koncertech v brněnském Bobycentru a vítkovickém Gongu v rámci projektu Genesis Classic představí skotský zpěvák a kytarista s krátkou zkušeností z Genesis (album Calling All Stations) Ray Wilson se svým Bandem ve složení Steve Wilson (kytara, zpěv), Ali Ferguson (sólová kytara), Lawrie Macmillan (basová kytara), Kool Lyczek (klávesy), Marcin Kajper (saxofon, flétna) a Mario Koszel (bicí).

Jestli za šířením zavádějící informace stojí nedostatečná povědomost zúčastněných, či přímo jejich nekalý úmysl, je vcelku jedno. Obé je špatně. Takové jednání si nezaslouží fanoušci ani posluchači, natožpak Ray Wilson, který už dávno přesvědčil o svých kvalitách i schopnostech zaplnit kdejaký klub, sál či halu i bez klamavé reklamy na českých rádiích.

3 názory na “Genesis (ne)přijedou do Ostravy i Brna…”

  1. Přišla mi zpráva na mail, že ze stránek rádia Beat upoutávka na koncerty Genesis zmizela. Beru to jako poloviční krok k nápravě, bo správnou verzi očekávané události jsem tam nenašel, zato jsem natrefil na skutečně fundovanou informaci ohledně připravované druhé desky formace Last In Line. Teď už se nedivím ničemu…

    1. Tak to chodí. Nedávno mi jeden známy nadšene hovoril, že v Bratislave hrali Dire Straits! Či som o tom vedel. Pátram a ahaho! Plagát obsahuje aj dovetok – Experience a ide o projekt saxofonistu Chrisa Whitea. Nič proti, ale tá reklama. Čo sa človek nedočíta napr. na stránke Galéria Bratislava Lamač OC:
      Drahí priatelia,
      pre všetky rockerské duše by sme radi dali do pozornosti blížiaci sa koncert skupiny DIRE STRAITS, ktorá vyrazila na turné v novom zoskupení DIRE STRAITS experience. Už 30. 3. v Bratislave si budete môcť naživo vypočuť hity ako Money for nothing, Romeo and Juliet a mnoho ďalších.

Pridaj komentár