Deep Purple Tour 2022

Tak přece. Po nucené dvouleté pauze způsobené celosvětovou covidovou šarádou se Deep Purple 10. 2. 2022 konečně vrátili na koncertní pódia. Avšak po třech rozehřívacích štacích na Floridě vydali poslední březnový den oficiální zprávu, ve které oznamují, že Steve Morse je z rodinných důvodů nucen dočasně přerušit vystupování s kapelou. Dál ale zůstává jejím plnohodnotným členem.
Jeho náhradou pro nadcházející živá vystoupení v období květen – červenec 2022 bude severoirský zpěvák, skladatel, producent a kytarista Simon McBride (ex-Sweet Savage), který v minulosti absolvoval mj. turné s Ianem Gillanem i Donem Aireym.

Prohlášení kapely doplnil jak Steve Morse, tak ostatní členové kapely i McBride:

Steve Morse: “Ahoj všichni. Po dvou letech, co jsme nehráli živě, jsem právě s kapelou absolvoval pár koncertů. Je to úžasný znovu se sejít a hrát, pro mě ale tentokrát i hořkosladký. Moje drahá manželka Janine bojuje s rakovinou a v tuto chvíli je ve hře tolik možných komplikací a neznámých, že ať už nám v životě zbývá jakýkoli čas, musím být s ní.
Z kapely neodcházím a doufám, že až se Janine uzdraví, budu se moci vrátit. Momentálně ale nevidím žádnou možnost, která by mi v nejbližší budoucnosti dovolila absolvovat zahraniční turné. I nadále mám tedy tu čest být součástí rodiny Deep Purple a zároveň cítit úžasnou podporu mnoha věrných fanoušků a zbytku kapely.
Moje místo pro živá vystoupení je připraven převzít kvalifikovaný kytarista světové třídy, kterého si každý jistě rád poslechne.
Vážím si všech vašich upřímných modliteb za Janine a děkuji vám všem.”

Ian, Roger, Ian a Don: “Všechny naše myšlenky jsou s Janine v jejím boji s rakovinou a se Stevem, který ji ve velmi těžké době podporuje. Doufáme, že se k nám v pozdější fázi turné bude moci opět připojit.”

Simon McBride: “Jsem velmi poctěn, že jsem byl požádán, abych zastoupil Stevea a hrál s tak ikonickou rockovou kapelou, jako jsou Deep Purple. Jsou to úžasní hudebníci a úžasní lidé. Jsem nadšený, že mohu hrát všechny ty kultovní písně a sdílet pódium s takovými legendami. Moje myšlenky jsou se Stevem a Janine a jejich rodinou.”

Koncertní premiéru by si měl odbýt v neděli 22. května v izraelském Tel Avivu. Kéž všechno dobře dopadne.

2 názory na “Deep Purple Tour 2022”

Pridaj komentár