Dan Horyna: Přežil jsem sám sebe (2020)

Pred pár dňami sa na pulty kníhkupectiev dostal titul Přežil jsem sám sebe, ktorý je životnou spoveďou českého speváka Dana Horynu. Rockoví fanúšikovia ho môžu poznať zo sólovej tvorby, ale hlavne účinkovaním v hard & heavy skupinách Pumpa, Vitacit, Benefit i Merlin.


Dan, prezývaný “Zeppelin”, za pomoci Radky Červinkovej, rozpráva nielen o hudbe, ale aj o svojom živote. Otvorená spoveď o nekonečnom boji s drogovou závislosťou, kedy ostal na samom dne – bez rodiny, priateľov, zadĺžený, bez akýchkoľvek finančných prostriedkov…

Dnes je čistý, opäť spieva, koncertuje a pomáha drogovo závislým ľuďom. Priznám sa, že som totálne neznalý jeho hudobnej činnosti, preto som požiadal o pomoc kámoša Martina, dlhoročného fanúšika Dana Horynu, aby mi vybral hudobné ukážky…

Kniha vyšla v českom vydavateľstve GRADA Publishing, a. s., v tvrdej väzbe. Má 144 strán a dá sa kúpiť aj na Slovensku.

Fotografie sú použité z facebookovej stránky kapely Merlin.

DAN HORYNA: “Přátelé, archiv je úžasná věc. Toto je má fotografie z časopisu Melodie č.11 z roku 1984, strana 348. Ovšem snímek je z roku 1975, těsně před tím, než mě komunisti poslali do vazby.” 

3 názory na “Dan Horyna: Přežil jsem sám sebe (2020)”

    1. O tuzemskej heavy metal jsem se nikdy moc nezajímal a moje znalosti z této oblasti jsou mizivé, ale Horynu pamatuju z působení v kapele Merlin. Mám dojem, že jsem s ním viděl aj nějakej dokument v TV, ale můžu se mýlit.

Pridaj komentár