Parzivals Eye

Christian (Chris) Postl je zakladajúcim členom nemeckej progresívnej rockovej skupiny RPWL, kde hral na basgitaru od r. 1997. Skupina sa orientovala na skladby ovplyvnené hudbou Pink Floyd.
Postl okolo r. 2000 zo skupiny odišiel a asi o päť rokov sa vrátil na spoločné koncertné turné. Naposledy hral pod značkou RPWL na štúdiovom albume v r. 2008.

Ešte počas hrania v skupine RPWL vytvoril svoj sólo projekt Parzivals Eye. Do štúdia si prizval Yogi Langa (RPWL), Christinu Booth (Magenta), Alana Reeda (Pallas), Iana Bairnsona (Alan Parsons Project) a ďalších troch nemeckých muzikantov. Výsledkom spolupráce s renomovanými hudobníkmi bol prvý štúdiový album Fragments. Vyšiel v septembri r. 2009 a počas jesene t. r. skupina koncertovala v Nemecku a Holandsku.

V r. 2010 Postl odišiel zo skupiny RPWL, lebo sa chcel naplno venovať svojmu sólovému projektu. Z ďalšieho obdobia piatich rokov som nenašiel informácie o činnosti skupiny.

V r. 2015 vyšiel druhý štúdiový album s názvom Defragments. K spolupráci a nahrávaniu si opäť prizval Christinu Booth a Iana Bairnsona, spolu s ďalšími kvalitnými hudobníkmi.

Hudbu Parzivals Eye možno charakterizovať ako výborne zložený a zahraný melodický rock s progresívnymi prvkami, alebo skôr progresívny rock s krásnymi melódiami a harmonickými vokálmi. Ostáva len dúfať, že nás Postl nenechá čakať ďalších šesť rokov na nový album. Totiž, hudba jeho zoskupenia dokáže prebudiť závislosť na Parzivals Eye.

DISKOGRAFIA:
2009 – Fragments
2015 – Defragments

Oficiálna stránka Parzivals Eye.

Pridaj komentár