Graham Bonnet Band – Live In Tokyo 2017 (2019)

Skupina Rainbow vydala v roku 1978 skvelý album Long Live Rock ‘N’ Roll. Ako pätnásťročný hudobný fanúšik som ho mal vo veľkej úcte a stále dokola si ho prehrával. Potom sa však kapela rozhádala a božský hlas odišiel. A čo sa stalo? Prišiel Graham Bonnet, spevák známy z dua The Marbles. To malo v roku 1968 veľký hit Only One Woman, s ktorým sa dostalo až na 5. miesto britského rebríčka singlov. Pre mňa úplne nové meno, ale čoskoro som bol jeho výkonom fascinovaný. Vari nikto neočakával taký hudobný posun a úspech, ktorý prišiel s albumom Down To Earth. A svoje nesporné kvality potvrdil aj neskôr, v rámci MSG, ale aj s Alcatrazz…

Ako možno vyčítať z názvu albumu, ten bolo zaznamenaný v roku 2017 počas japonského turné, kde sa ku Bonnetovi pripojili Conrado Pesinato (gitara), Beth-Ami Heavenstone (basa), Jimmy Waldo (klávesy) a Mark Benquchea (bicie). Graham, podporovaný hudobníkmi, ktorí poznajú svoju úlohu a hrajú výborne, je tu v špičkovej forme. Toto je hard rock s reálnym výkonom speváka, ktorý nestratil nič zo svojej sily – a povedzme si na rovinu: Bonnet spieva rovnako výborne ako kedykoľvek predtým, ľahko prechádza do vysokých tónov a drží ich tak dlho, ako je potrebné, a to mal v roku 2017 sedemdesiat rokov!!!

Poskytuje nám prierez svojou kariérou a ponúka klasiku od Rainbow, MSG, Impellitteri, ako aj ukážky zo sólo tvorby. Skladba Night Games v roku 2017 je silnejšia ako tá z roku 1981, keď som si vtedy kúpil album Line-Up, na ktorom sa nachádzala. A prechod zo Since You’ve Been Gone na Assault Attack a potom do All Night Long je číra genialita.

Conrado Pesinato (gitara) a Graham Bonnet.

Fantázia! Ak chcete počuť melodický hard rock v tom najlepšom zmysle slova, ste na správnej adrese.
Moje hodnotenie: 9/10.

SKLADBY:
01. Eyes Of The World
02. California Air
03. S.O.S.
04. Night Games
05. Stand In Line
06. Into The Night
07. Love’s No Friend
08. Dancer
09. Samurai
10. Desert Song
11. Rider
12. Since You’ve Been Gone
13. Assault Attack
14. All Night Long
15. Lost In Hollywood 
16. The Crying Chair (Alternate Lyric Version)

ZOSTAVA:
Graham Bonnet – vocals
Conrado Pesinato – guitar
Beth-Ami Heavenstone – bass
Jimmy Waldo – keyboards
Mark Benquchea – drums

Live In Tokyo 2017 Book Cover Live In Tokyo 2017
Graham Bonnet Band
Hard Rock
Frontiers Music SRL
2019
CD
16

Názor na “Graham Bonnet Band – Live In Tokyo 2017 (2019)”

Pridaj komentár