Estus – Estus, 1973

Marc Bell, teda budúci Marky Ramone si zabúchal na oboch albumoch Dust a následne jeho kroky viedli za biciu súpravu v Estus.

Prvý pokus nebol veľmi úspešný a hovoril som si, že s Dust sa táto hudba nedá porovnať, no postupne som si dielko obľúbil.

Energická a melodická 90 M. P. H. (Just a poor boy from the country) je veru príjemný úvod. Na melodickú stránku sa tu kladie dôraz, čoho dôkazom je aj rocková balada On the wings, ktorá pohladí uši a neskôr si aj zarockuje, ale pozitívne emócie, ktoré z nej idú, vás doslova ovalia. Inštrumentálna McCloud sa vyznačuje peknou sólovou gitarou. Príjemná pohodovka s krásne zladenými vokálmi sa volá Goodbye a vôbec vokály, či viac hlasy sú na celej nahrávke veľmi pekné. Inside out you look the same je typická albumová melodická záležitosť, čo platí aj o Sweet children s pekným melodickým sólom. Veselá rock and rollovka sa volá Truckin man. In the morning má baladický nádych a sála z nej pohoda. Na záver tu je rytmická a spevná B. M. D.

Možno to je nespravodlivé zrovnávať tvorbu Dust a Estus iba kvôli účasti bubeníka, no tento album ostáva tak trochu v tieni tvorby predchádzajúcej Bellovej kapely. Je to však pohodová, melodická rocková muzika vyznačujúca sa nenásilnou prívetivosťou (čo si veľmi cením) a rád si ju vypočujem. Na spravenie dobrej nálady, ako stvorená a to je viac, než dosť.

01) 90 M.P.H. (Tom Nicholas) 4:27
02) On The Wings (Harry Rumpf) 7:23
03) McCloud (Tom Nicholas) 2:30
04) Goodbye (J. Nicholas/T. Nicholas) 5:07
05) Inside Out (John Nicholas) 5:32
06) Look The Same (John Nicholas) 5:10
07) Sweet Children (J. Nicholas/T. Nicholas) 6:16
08) Truckin’ Man (J. Nicholas/T. Nicholas) 4:08
09) In The Morning (Harry Rumpf) 4:20
10) B.M.D. (J. Nicholas/T. Nicholas) 5:10

Originally released LP Columbia Records KC 32115, 1973
Engineered by Don Puluse
Produced by Andrew Oldham

Tom Nicholas – vocals, guitars, keyboards
John Nicholas – bass, vocals, harp, percussion
Harry Rumpf – vocals, guitar, keyboards, percussion
Marc Bell – drums

Estus Book Cover Estus
Estus
melodic (hard) rock
Columbia Records
1973
10
Discogs

Pridaj komentár