SLOBODNÝ VYSIELAČ – OLDIE HITPARÁDA – 1. KOLO

Jediný raz, kedy som sa zapojil do rádiovej hitparády, tak to bolo v 90. rokoch minulého storočia, kedy fungovalo martinské Rádio Rebeca v starej podobe a dalo sa naladiť aj v Prešove. Každú nedeľu som sedel nalepený pri aparatúre a so zápisníkom v ruke čakal na ponúkané rockové pecky, aby som nič nepremeškal a mohol svojim favoritom poslať hlas.

Potešilo ma, že moje obľúbené rádio – Slobodný vysielač – dalo do obehu podobnú „súťaž“, keď v rámci programu OLDIES BUT GOLDIES ponúklo reláciu OLDIE HITPARÁDA. Z dôvodu pracovných povinností som prešvihol jej nulté kolo, ktoré odštartovalo 3. septembra 2021, kedy bolo nasadených 15 „noviniek“.

1. kolo, už po hlasovaní poslucháčov, malo premiéru 17. septembra. Hlasovanie je jednoduché – z ponúkaných skladieb si treba vybrať 5 favoritov, ktorým pridelíte 5 až 1 bod a prostredníctvom e-mailu im zaslať svoj hlas do nedele, 26. septembra 2021. Reláciu je možné vypočuť v archíve Slobodného vysielača, kde sa dá aj veľmi jednoducho hlasovať – všetko je tam uložené. Prípadne môžete svojich favoritov podporiť na adrese oldiehitparada@gmail.com.


Samozrejme, každý máme na to svoj názor, u mnohých to vyvolá iba pohŕdanie a výsmech, u iných úsmev i potešenie. Nezabúdajme, že ide hlavne o zábavu. A ja sa teším na 2. kolo, ktoré sa bude vysielať 1. októbra 2021. Už teraz som zvedavý, ako dopadne môj favorit – skupina SWEET…

9 názorov na “SLOBODNÝ VYSIELAČ – OLDIE HITPARÁDA – 1. KOLO”

 1. Tak, moje želanie sa naplnilo a SWEET vyhral 2. kolo Oldie Hitparády na skvelom rádiu SLOBODNÝ VYSIELAČ…

  Borek: Díky za Tvoj príspevok!!!!! Ja ešte verím, že sa z toho “zlého sna” prebudíme…

 2. So Slobodným vysieračom, pardon vysielačom mam podobný “problém” ako Hejkal. V podstate aj Slobodná Európa vysielala rockovú hudbu iba na prilákanie poslucháčov a dopisovanie s poslucháčmi s vidinou získania napr. LP platne sa používalo na meranie počúvateĺnosti a dosahu. Sám som vlastnnil 2 takéto LP 😊. Slobodný vysielač rozhodne nie!

   1. Súhlasím. Slobodný vysielač je médium, ktoré si nezaslúži žiadnu odozvu (aj keď chápem, prečo je príťažlivé pre istú skupinu nahnevaných a zastrašených ľudí), kultúru dlhodobo zneužíva na účel, pre ktorý bolo vytvorené. A ten je odporný, prízemný a skrz-naskrz politický. Šírenie klamstiev, rozvírenie vášní a strachu, balans za hranou trestného zákona (fašizmus), a v neposlednom rade aj politická podpora právom okrajových subjektov. A preto ho nikdy nebudem sledovať, naopak! Vždy budem varovať ľudí, aby sa podobným subjektom vyhýbali na hony. Bez ohľadu na to, že občas spravia aj niečo, čo by mohlo byť neškodné (ale neverím).

    1. Nic proti hitparádám, ty jsou v pořádku. Pokud to někoho baví, je to jeho věc. Ale pokud má rozhlasová stanice v názvu slovo “svobodný”, tak to z mého pohledu dost smrdí. Stejně tak mi vadí, když se někdo ohání pojmem “slušní lidé”. Pokaždé si říkám, kdo jsou ti neslušní, případně nemůžu to podle některých hlasatelů nových porádků být i já.

     Ale nehme toho, raději se bavme o hudbě.

    2. hejkal: Tvůj příspěvek by se neztratil ani v minulý době, přesně takhle psali soudruzi o “štvavých vysílačkách”… ale beru, že tyhle hysterický reakce jsou i pro dnešní dobu příznačný.
     Osobně už nejsem ani nasranej (byl jsem), ani zastrašenej (nebyl jsem), jsem jenom zklamanej. A tak už nesleduju ani mainstream, ani alternativu a nestojím už ani někde mezi, stojím stranou. A jediný, co ještě poslouchám, je manželka, hospodský kecy a muzika.

     1. No, jeden rozdiel by som si asi našiel, ja nemám ambíciu čokoľvek rušiť a postihovať a keď niekto poruší platný zákon, má za to niesť spravodlivú zodpovednosť. Je mi jasné, že aj takéto médiá (pre mňa neakceptovateľné) sú a budú a je mi naozaj jedno, že moje videnie sa niekomu nepáči. Nie som evanjelizujúci bijec, hovorím za seba. A nechcel by som, aby sa Rockovica zmenila na miesto, ktoré by sa spájalo s politickými vplyvmi, to je celé.

      1. … moja subjektívna optika v tomto je takmer identická, akú má Hejkal. Treba žiť v danej krajine (tentokrát je to špecificky o Slovensku) a vnímať mimoriadne polarizovanú spoločnosť, aká tu už dlho nebola. Ja si Piťa nesmierne vážim za obetavosť pre existenciu tohoto serveru, aj keď viem že politickým pohľadom na svet a našu rodnú krajinu sa diametrálne totálne líšime … tu nie sme pre politiku, ktorá takmer vždy prináša podstatne viac negatívneho, ako pozitívneho …

Pridaj komentár