Rádio Anténa Rock – prečo prestaneme vysielať?

Túto otázku nám kladiete najčastejšie.

“Rádio Anténa Rock bude vysielať do 30. septembra. Chceme vám vysvetliť, prečo. Internetom sa totiž šíria rôzne fámy.”
“Rádio Anténa Rock je úspešný projekt. Podľa jediných relevantných dát, ktoré merajú počúvanosť rozhlasových a televíznych staníc – spoločnosti Median, si rádio Anténa Rock denne naladilo viac ako 150-tisíc ľudí. Počet týždenných poslucháčov sa blížil k 400-tisíc a podiel na rozhlasovom trhu /share/ namerali Anténe Rock cez 3,6%, čo ho radí na 6. miesto (v) počúvanosti komerčných rozhlasových staníc.”
“Rádio Anténa Rock sme preformátovali z niekdajšieho rádia Anténa, ktoré malo nízku počúvanosť. Spolu s naším anglickým a švédskym konzultantom, a po precíznej mapovacej štúdii, sme sa rozhodli pre rockový formát All Rock. Vopred sme vedeli aj limitujúce faktory. V našom regióne nie je veľa rockových fanúšikov v prepočte na celú populáciu a máme slabšie pokrytie (zhruba 50% územia Slovenska). Napriek tomu sme vedeli, že keď toto rádio nastavíme profesionálne, pridáme k tomu úprimnú vášeň a entuziazmus, tak to môže fungovať. Po 7-mich rokoch sme sa dostali paradoxne k najvyšším číslam počúvanosti. Prekročili sme hranicu 100-tisíc fanúšikov na facebooku, máme úžasné reakcie na naše akcie akými sú hecovačky, Live koncerty a podobne.”

“Asi vás teda zaujíma – prečo, keď máme dobré čísla počúvanosti a desaťtisíce ľudí si nás denne naladia, ideme rádio Anténa Rock vypnúť? Na túto legitímnu otázku by vám vedel zodpovedne odpovedať iba náš akcionár. Ale na základe dostupných informácií si rádio Anténa Rock nevie reklamou zarobiť na svoju prevádzku. Najvyššou položkou sú vysielače, platby za ne sa pohybujú do niekoľko stoviek tisíc eur ročne. Vysokou položkou sú aj poplatky za autorské pravá, plus niečo na mzdy pre nás, tých zopár nadšencov, ktorí sa na programe podieľame. Suma sumárum, rádio, ktoré má počúvanosť okolo 3,5% a teda tých 150-tisíc denných poslucháčov, sa obchodne neuživí. Je legitímne, že majitelia to berú ako biznis. Môžeme si my a môžete si vy o tom myslieť čokoľvek, v trhovej spoločnosti tak tieto spoločnosti konajú na dennej báze. Dnes ten „čierny Peter“ padol na nás.”
“Na záver si neodpustíme zopár faktov – nie domnienok. Vraciame sa k tomu, čo sme spomenuli v úvode, že išlo o úspešný projekt. S minimom zamestnancov, prakticky s tromi až štyrmi ľuďmi, s patričným nadšením sme dokázali v každom meranom segmente predbehnúť štátne rádio FM, na ktorého vysielaní sa podieľajú desiatky ľudí. Rádia porovnateľného žánru ani neriešte, nech už máte na mysli ktorékoľvek rockové rádio, tak vedzte, že ich počúvanosť nikdy neprekročila 10-tisíc ľudí. V žiadnom rádiu nemajú takýchto lojálnych poslucháčov, fanúšikov!”
“Neriešte repetíciu, výber pesničiek! Buďte si istí, že sme presne vedeli, prečo hráme toľko skladieb, presne sme testovali afinitu každého jedného titulu na Anténe Rock. Boli sme v každom aspekte slobodní a tí ľudia, ktorí tam pracovali, aj nepochybne šťastní. Musíme úprimne poďakovať Tomaggiovi, Sifonovi, Mary, ale aj Robovi a Flebovi.”
“U nás sa pátos nenosí, keď nejde o život, ide o h…o. Musíme všetci akceptovať realitu, že v tejto dobe niekedy nestačí mať len vášeň.”

Rádio Anténa Rock

Názor na “Rádio Anténa Rock – prečo prestaneme vysielať?”

Pridaj komentár