Do Košíc sa chystá päť metalových sirén

Dokopy sa dalo päť kapiel z piatich krajín hrajúcich päť rôznych štýlov metalu, aby spolu vyrazilo na dvojtýždňové turné Európou. Počas šnúry, výstižne nazvanej Female Metal Voices Tour 2019, si na prelome novembra a decembra zahrajú vo Švajčiarsku, Nemecku, Holandsku, Veľkej Británii, Belgicku, Čechách, Maďarsku, Rumunsku, Taliansku a neobídu ani Slovensko. Svoj jediný koncert u nás odohrajú v klube Collosseum, vo štvrtok 12. decembra 2019

Severské skupiny Sirenia (Nórsko), Leaves’ Eyes (Nemecko, Nórsko), Forever Still (Dánsko), Lost in Grey (Fínsko), doplnené o taliansku Asphodelia, prídu za fanúšikmi do Košíc s naozaj pestrou nádielkou žánrov. Predstavia tu poriadnu metalovú šou, do ktorej  namixovali symphonic metal, gothic metal – rock, alternative metal, theatrical metal, dark a symphonic metal.

Hlavnou hviezdou bude Sirenia

Hlavnou hviezdou večera bude určite Sirenia, založená pred 18 rokmi nórskym muliinštrumentalistom, skladateľom a producentom Mortenom Velandom. V súčasnosti má skupina, pochádzajúca z nórskeho Stavangeru, na konte deväť albumov, ten najnovší Arcane Astral Aeons, vyšiel pred rokom v októbri. Jej skladby sa vyšplhali na top priečky rebríčkov v šiestich krajinách a sú vynikajúco hodnotené v celom svete. Sirenia je kapela, ktorá koncertuje na všetkých kontinentoch a hrá na najväčších európskych festivaloch po boku legiend ako Iron Maiden, Ozzy Osbourne alebo Aerosmith.

Leaves’ Eyes odohrali koncerty na piatich kontinentoch a vo vyše 50 krajinách, vydali sedem štúdiových albumov. Títo vikingovia fungujú na hudobnej scéne už 16 rokov. K názvu prišli vďaka svoje bývalej speváčke Liv Kristine, ktorá ho vymyslela ako slovnú hračku vychádzajúcu zo svojho mena a z kapely odišla pred troma rokmi, keď ju nahradila Elina Siirala.

Lost in Grey, hrajúci od roku 2013, sa zatiaľ môžu pochváliť iba jedným album The Grey Realms, vydaným v roku 2017.

Dáni Forever Still existujú šesť rokov, počas ktorých vydali zatiaľ dva albumy.

Najmladším bandom z tejto partičky je talianska Asphodelia, založená v talianskej Foggi v roku 2016.

Prídu metalové dračice

Vidieť na Slovensku pokope päť skvelých metalových speváčok nie je bežné, a tak tento decembrový koncert bude určite sviatkom všetkých fanúšikov kvalitnej muziky. Dámy Emmanuelle, Elina, Maja, Anne Lill a Samuela sa už na Košice tešia a sľubujú poriadnu metalovú šou.

P. S.: Jeden z koncertov v rámci  Female Metal Voices Tour 2019 sa uskutoční aj v Českej republike –  5.12.2019 – Brno, Melodka.

Pridaj komentár