Banco del Mutuo Soccorso – Orlando: Le forme dell’amore (2022)

Včera jsem narazil na informaci, že 23. září vyjde nové album legendárních Banco del Mutuo Soccorso, s názvem Orlando: Le forme dell’amore. Myslel jsem si, že půjde zas o nějakou kompilaci, nebo “lajfku”, ale houbelec. Skupina tři roky od uvedení placky Transiberiana nahrála další koncepční album, inspirované poémou Orlanda Furiosa ze 16. století. Zatím jsou venku dva singly, Cadere e volare a La pianura rossa.

Dají se poslechnout na Spotify i YouTube a nejde o žádné usedlé písničkářství. Jejich stavba je přiměřeně komplikovaná a já si jejich poslech užil. Album bude obsahovat patnáct tracků a vyjde ve formátech CD digipack (limited edition) a 2LP+CD. Do světa je pošle label Inside Out a já už se těším…

3 názory na “Banco del Mutuo Soccorso – Orlando: Le forme dell’amore (2022)”

    1. Jojo, zní to dobře. Po zvukové, i kompoziční stránce se to předcházejícímu albu docela podobá a tak jsem si ten digipack hned objednal. Většinou čekám, až deska vyjde a k případnému nákupu se rozhoupu teprve potom, co ji naposlouchám, ale nechť. Beztak už jsem si dlouho žádnou muziku nekoupil.

      1. Tak, album je venku. Za sebou mám první poslech ze Spotify (venku je hnus fialovej a tak bude brzy následovat další), moje CD má Balíkovna. Je jasné, že těm legendárním deskám ze sedmdesátejch let se to rovnat nemůže, ale s tím jsem ani nepočítal. To už snad není v dnešní době ani možné. Je to sice dlouhé (76 minut), ale co už. Moje receptory zachytily celou řadu zajímavejch míst a myslím, že s dalšími poslechy ta deska ještě poroste. Úrovně předcházející Transiberiana dosáhne zcela určitě.

Pridaj komentár