AUTOR

Pito

Pito

K môjmu obľúbenému žánru patrí hard rock, ale neodmietam ani iné odrody muziky.

1072 článkov

MrKingKong

1000 článkov
Borek

Borek

Rusty Day (Cactus): "Každý máme svůj příběh. Jděte a vyprávějte ten Váš!"

598 článkov
Hejkal

Hejkal

Fanúšik hudby, komiksov a literatúry. Hudbe z konca 60-tych rokov som prepadol asi tak v pätnástich vďaka Wishbone Ash, Emerson Lake and Palmer a Jethro Tull. Odvtedy zbieram CD-čka z tohto obdobia a hrávam v nemenovanej hudobnej skupine (www.zbb.sk).

519 článkov
Snake

Snake

Rockový fanda z nejzápadnějšího výběžku republiky, ročník narození 1969. Přes extrémní styly v osmdesátých a devadesátých letech jsem se posunul k progresivnímu metalu, ovšem posledních - zhruba - deset let mě naplňuje především hudba sedmé dekády minulého století. Nejraději mám melodický symphonic prog s velkým podílem kláves, především ten italský.

127 článkov

Petr Gratias

53 článkov
horyna

horyna

Rok narození 76, poslechu hudby (jež je pro mne nedílnou součástí života) se věnuji od svých cca-14 let a postupně jsem prošel mnoha různými žánry, až jsem nakonec zakotvil ve vodách mě nejpřitažlivějších- art rocku, hard rocku a především progresivní muzice celkově, s občasnými výlety do klasického spektra. Oblíbené skupiny: Beatles,Marillion,Rush,Yes,Pink Floyd, Genesis,Saga,Deep Purple,Uriah Heep,Gentle Giant Ufo,Kansas,Led Zeppelin,Hacket S.,Queen, Toto,Blue O.C.,Jethro Tull,Thin Lizzy,Aerosmith King Crimson,Van Der G.G. Camel, Caravan, Moody Blues, Barclaj J. H., Strawbs, Alan P. P. Spooky Toth, Procol Harum, Ten Y. A. Wishbone Ash, Bad Company Santana, Di Meloa, Weather Report, Return to F. Gong Flower Kings,Spocks Beard,Proto Kaw,Tiles,Tangent,Karmakanic,Enchant,Mystery Arena,Iq,Pendragon,Pallas,Threshold Dream T.,Queensryche,Fates Warning,Savatage Porcupine Tree,Pain of Slvation,Riverside Satriani,Bonamassa,Gilmour,Hughes Mahler,Čajkovski,Debussy,Prokofiev,Brahms

44 článkov

Ryback

Narodil jsem se v roce 1976. Jako asi desetiletý jsem objevil Beatles a hudba se stala mým celoživotním koníčkem, hraničícím s až doslova potřebou. Poslouchám různé odnože hudby, od moderní elektroniky (Underworld, Leftfield...), přes jazz (Muff, Miles Davis...), vážnou hudbu (Bach, Čajkovskij...), až po především různé odnože rocku (krautrock, Canterbury scéna, český underground, psychedelický rock atd...). Na mém TOPu trůní Peter Hammill/Van der Graaf Generator, Legendary Pink Dots a Pink Floyd.

44 článkov
Palo

Palo

Hudba je môj najväčší koníček od 16-tich rokov. Vymedzenie žánrov na Rockovici mi plne vyhovuje. Okrem toho intenzívne počúvam vážnu hudbu a jazz.

37 článkov
Antony

Antony

Jsem posluchač, co rád o muzice píše. Psaní pomáhá jasnit myšlenky a tříbit názor. Obojí je velmi přínosné pro hudební zážitek. Poslouchat a přemýšlet, to je nejvíc. Poslouchám vše, styl není rozhodující, hudba musí hlavně oslovit duši. Určitý vysledovatelný příklon ke konkrétním stylům a obdobím je způsoben jejich silnějšími rezonancemi, jež mne mocně vybízejí k opakovanému poslouchání.

29 článkov

Jardo

Fanúšik blues/hard/prog/art/jazz rockovej hudby 60. a 70. rokov minulého storočia. Veľký milovník BLUES. Tiež obľubujem southern rock, classical rock, sem-tam nejaká psychedélia, klasika a tak... Milovník aj rôznych neznámych kapiel, vykopávok z uvedeného obdobia. Z novšej muziky toho veľa nie je; väčšinou blues rock.

23 článkov
jirka7200

jirka7200

Fanda historie (zaniklé vesnice a hraniční pásma), dobré hudby všech žánrů od hard rocku, až po různé post industriální směry Fanda HiFi, tudíž mrzutý z nahrávek s nízkým DR (tzn. skoro pořád) Občas se snažím i něco vyfotit.

16 článkov
Kev Rowland

Kev Rowland

Od roku 1990 do roku 2006 som vo Veľkej Británii viedol fanzin Feedback, písal som o kapelách, ktoré sa nikdy nevenovali mainstreamu, z ktorých mnohé boli v progresívnom undergrounde. Vytvoril som si úzke vzťahy najmä s mnohými britskými skupinami, vrátane písania bulletinu pre Freewill, koncertov pre Credo a písania úvodu do kompilácie OCMDII kapely Galahad. Preskúmal som doslova tisíce kaziet a CD skupín z celého sveta a mal som to šťastie, že som sa s nimi mohol rozprávať. Počas tohto obdobia som tiež prispieval do francúzskemu progzinu Acid Dragon, do známeho Rock 'n' Reel, ako aj pre webovú stránku Ghostland. V roku 2006 som sa presťahoval na Nový Zéland a vydávanie Feedback_u pozastavil. (Ten sa potom premenoval na Amplified, odkiaľ som na svoju žiadosť odišiel.) Produkoval som vyše 80 vydaní s viac ako 11 tisíc tlačenými stranami. Na Novom Zélande som prestal písať a recenzovať, ale postupne som sa vrátil na scénu a začal prispievať na mnohé stránky i do časopisov. Vložil som sa do toho s rovnakým zápalom, ako pred 20 rokmi. V roku 2014 som to však zastavil a začal pracovať na knihe, ktorá obsahuje všetky moje progresívne recenzie pre Feedback. Dokončil som ju na konci roku 2016. (Knihu The Progressive Underground Volume 1 vydali Gonzo Multimedia v roku 2018.) Píšem o rôznych hudobných štýloch, od akustiky a jazzu cez všetky typy rocku (progresívny, melodický, hard), až po najextrémnejší metal a avantgardu. Všetky moje recenzie sa objavujú v tlačenej verzii britského fanzinu Amplified (stále aktívny aj po 30 rokoch), tiež ich odosielam do týždenného elektronického časopisu Gonzo, poľského www.mlwz.pl (kde Artur uverejňuje každý deň niekoľko mojich recenzií v sekcii anglického jazyka), ďalej sú to stránky PowerofProg.com, HouseofProg.com, Progressor.net a ďalšie. Taktiež prispievam na www.Background.com, do francúzskeho progzinu Acid Dragon. Ak je skupina uvedená v príslušnom zozname, recenzia sa objaví aj na ProgArchives, všetky metalové na Metalmusicarchives a jazzové na Jazzmusicarchives. Uf! Snažím sa objaviť a propagovať „nové“ kapely, ktoré si to zaslúžia. V auguste 2019 ma oslovil zástupca stránky Rockovica.com a ja som súhlasil s publikovaním mojich článkov v slovenskom jazyku.

14 článkov

Marc Colling

Pochádzam z Nemecka, ročník 1958. Od roku 2015 publikujem na stránke BABYBLAUE. Pri písaní recenzií sa veľmi rád vraciam aj k starším nahrávkam. V júni 2017 ma oslovil zástupca webu ROCKOVICA.com s ponukou na spoluprácu a ja som ju prijal. Súhlasím s publikovaním mojich článkov a ich prekladmi do slovenského jazyka. Hudbe sa venujem už vyše 40 rokov. Najviac počúvam Prog a Rock. Niekedy si to spestrím metalovým výletom. Veľmi dôležitý je pre mňa spev, takže v mojej zbierke je len zopár inštrumentálnych diel. Hoci kupujem aj CD, dávam prednosť vinylom. Mám potrebu zaoberať sa hudbou komplexne, držať obal v ruke a vychutnať si informácie i texty. Ak sa o mne chcete dozvedieť viac, môžete navštíviť moju súkromnú webovú stránku www.progressive-pug.de/ Môj rebríček TOP 10 albumov: Emerson, Lake & Palmer – Trilogy (1972); Pink Floyd – Atom Heart Mother (1970); Uriah Heep – Demons & Wizards (1972); Mike Oldfield – Tubular Bells (1973); Radiohead – OK Computer (1997); Yes – Tales From Topographic Oceans (1973); Roxy Music – For Your Pleasure (1973); Queen – Sheer Heart Attack (1974); Kraftwerk – Autobahn (1974); Steve Harley & Cockney Rebel – Love's a Prima Donna (1976).

9 článkov

Zdeny

O rockovou hudbu se zajímám více jak padesát let, prakticky od nástupu Beatles, kteří zároveň patří mezi moje nejoblíbenější interprety.

8 článkov
JohnnyTheRiffmage

JohnnyTheRiffmage

6 článkov
Dmitry M. Epstein

Dmitry M. Epstein

Narodil som sa v Bielorusku (1974), žijem v Thornhille, Ontário, Kanada - hudobný novinár a niekedy pracujem aj ako manažér, koproducent a textár. Som autorom mnohých článkov, rozhovorov i recenzií CD publikovaných v rôznych periodikách. Spolupracujem s vydavateľstvami Angel Air (UK), Esoteric Recordings (Cherry Red Group, UK), Unicorn Records (Quebec, Kanada), Salvo Music (Union Square Group, UK) a mnohými ďalšími. Zapojil som sa - ako komentátor a prekladateľ textov do ruštiny - do vydania 8 kníh venovaných The Doors, Deep Purple, Pink Floyd, Uriah Heep a Black Sabbath, ktoré vyšli v Rusku... Nájdete ma aj na mojej stránke DMME - LET IT ROCK - http://dmme.net/ V júni 2017 ma oslovil zástupca webu ROCKOVICA.com s ponukou na spoluprácu a ja som ju prijal. Súhlasím s publikovaním mojich článkov a ich prekladmi do slovenského jazyka.

5 článkov

Natália Novotná

4 články
rockovica

rockovica

3 články
ROCKOVA MATURITA

ROCKOVA MATURITA

2 články

Paměť národa

2 články

Iveta Tóthová

2 články

jarmila

1 článok
Music Press Production

Music Press Production

Agentúra Music Press Production s.r.o. pôsobí v oblasti hudobnej kultúry a je prevádzkovateľom hudobného online magazínu Musicpress.sk. Venuje sa organizovaniu podujatí a koncertov, zabezpečuje PR servis pre hudobné projekty, kluby a kultúrne inštitúcie. V roku 2015 predstavila nový hudobný cyklus NU SOUND OF VISEGRAD, ktorého prvá edícia sa uskutočnila 17. októbra v bratislavskom klube Nu Spirit - koncertná prezentácia umelcov z vyšehradskej štvorky. V roku 2017 prerástol tento cyklus pod názvom NU SOUND OF VISEGRAD: SLOVAKIA MUSIC do medzinárodnej mobility, ktorý prebehol v rumunskom meste Sfantu Gheorghe, ktoré sa nachádza v delte Dunaja a v roku 2018 v Novom Sade. V roku 2017 agentúra pripravila koncert ukrajinskej interpretky Mariany Sadovskej (prvýkrát na Slovensku), v rámci jej vystúpenia na odovzdávania literárnych cien Visegrad Eastern Partnership Literary Award. V roku 2018 sme spustili novú koncertnú platformu EX:CLASS a sériu wokshopov AKO PÍSAŤ HUDOBNÝ TEXT na ktorých prednášali textári Daniel Hevier, Martin Sarvaš, Tono Suchota a Vlado Janček. Pre deti sme pripravili sériu interaktívnych prednášok Kreslíme hudbou od ... praveku po barok... Agentúra Music Press Production s.r.o. sa pravidelne zúčastňuje zahraničných konferencií, prehliadok a festivalov (Nisville Jazz Festival, Rewire, Nouvelle Prague, Sharpe, OFF Festival Katowice, Pohoda, Sziget, Volt, BJD atď.). Nadväzuje kontakty nielen v krajinách V4, ale v rámci celej Európy. Tieto kontakty a partnerstvá pretavujú do prezentácie slovenskej hudby v zahraničí, ako aj prinášaniu nových trendov slovenskej odbornej aj laickej verejnosti. Portfólio našich služieb: výroba Tlačových správ (TS) a ich distrúbcia do médií (tlač, rozhlas, TV) výroba PR článkov a ich distribúcia do médií (tlač, rozhlas, TV) administrácia, správa soc. sietí, marketing (Facebook, Instagram) prekladanie TS a PR článkov do jazykov (anglicky, rusky, španielsky, nemecky, srbsky) uzatváranie mediálnych partnerstiev informovanie kľúčových novinárov a médiá o novinkách koordinácia kampaní festivalov a eventov usporiadanie tlačových besied pre prezentáciu festivalov a eventov mediálna prezentácia v lokálnych rádiách (Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko) nákup reklamného priestoru pre klienta zabezpečenie tlače, prezentačných tlačovín, plagátov, letákov výroba a postprodukcia video spotov, teaserov fotografovanie podľa potrieb klienta výroba audio rozhovorov výroba video rozhovorov zabezpečenie ozvučenia a backline pre eventy a kapely návrhy grafiky (loga, plágaty, flyery, letáky, vizitky) správa webových stránok registrácia domén booking kapiel a interpretov event management produkcia Vaše požiadavky radi prekonzultujeme na osobnom stretnutí. Stačí sa s nami spojiť info@mpproduction.eu | +421 902 637 603 | www.mpproduction.eu | www.musicpress.sk

1 článok

BluesBlava

1 článok

Fill 72

45letý,manuálně živící se fanda rocku 60-70 let,kratochvilných knih bez ohledu na žánr a hifitechniky.

1 článok

Milujeme ROCK