AUTOR

Pito

Pito

K môjmu obľúbenému žánru patrí hard rock, ale neodmietam ani iné odrody muziky.

1041 článkov

MrKingKong

980 článkov
Borek

Borek

Rusty Day (Cactus): "Každý máme svůj příběh. Jděte a vyprávějte ten Váš!"

585 článkov
Hejkal

Hejkal

Fanúšik hudby, komiksov a literatúry. Hudbe z konca 60-tych rokov som prepadol asi tak v pätnástich vďaka Wishbone Ash, Emerson Lake and Palmer a Jethro Tull. Odvtedy zbieram CD-čka z tohto obdobia a hrávam v nemenovanej hudobnej skupine (www.zbb.sk).

502 článkov
Snake

Snake

Rockový fanda z nejzápadnějšího výběžku republiky, ročník narození 1969. Přes extrémní styly v osmdesátých a devadesátých letech jsem se posunul k progresivnímu metalu, ovšem posledních - zhruba - deset let mě naplňuje především hudba sedmé dekády minulého století. Nejraději mám melodický symphonic prog s velkým podílem kláves, především ten italský.

114 článkov
Palo

Palo

Hudba je môj najväčší koníček od 16-tich rokov. Vymedzenie žánrov na Rockovici mi plne vyhovuje. Okrem toho intenzívne počúvam vážnu hudbu a jazz.

37 článkov

Petr Gratias

34 článkov

Ryback

Narodil jsem se v roce 1976. Jako asi desetiletý jsem objevil Beatles a hudba se stala mým celoživotním koníčkem, hraničícím s až doslova potřebou. Poslouchám různé odnože hudby, od moderní elektroniky (Underworld, Leftfield...), přes jazz (Muff, Miles Davis...), vážnou hudbu (Bach, Čajkovskij...), až po především různé odnože rocku (krautrock, Canterbury scéna, český underground, psychedelický rock atd...). Na mém TOPu trůní Peter Hammill/Van der Graaf Generator, Legendary Pink Dots a Pink Floyd.

31 článkov
horyna

horyna

Rok narození 76, poslechu hudby (jež je pro mne nedílnou součástí života) se věnuji od svých cca-14 let a postupně jsem prošel mnoha různými žánry, až jsem nakonec zakotvil ve vodách mě nejpřitažlivějších- art rocku, hard rocku a především progresivní muzice celkově, s občasnými výlety do klasického spektra. Oblíbené skupiny: Beatles,Marillion,Rush,Yes,Pink Floyd, Genesis,Saga,Deep Purple,Uriah Heep,Gentle Giant Ufo,Kansas,Led Zeppelin,Hacket S.,Queen, Toto,Blue O.C.,Jethro Tull,Thin Lizzy,Aerosmith King Crimson,Van Der G.G. Camel, Caravan, Moody Blues, Barclaj J. H., Strawbs, Alan P. P. Spooky Toth, Procol Harum, Ten Y. A. Wishbone Ash, Bad Company Santana, Di Meloa, Weather Report, Return to F. Gong Flower Kings,Spocks Beard,Proto Kaw,Tiles,Tangent,Karmakanic,Enchant,Mystery Arena,Iq,Pendragon,Pallas,Threshold Dream T.,Queensryche,Fates Warning,Savatage Porcupine Tree,Pain of Slvation,Riverside Satriani,Bonamassa,Gilmour,Hughes Mahler,Čajkovski,Debussy,Prokofiev,Brahms

29 článkov
Antony

Antony

Jsem posluchač, co rád o muzice píše. Psaní pomáhá jasnit myšlenky a tříbit názor. Obojí je velmi přínosné pro hudební zážitek. Poslouchat a přemýšlet, to je nejvíc. Poslouchám vše, styl není rozhodující, hudba musí hlavně oslovit duši. Určitý vysledovatelný příklon ke konkrétním stylům a obdobím je způsoben jejich silnějšími rezonancemi, jež mne mocně vybízejí k opakovanému poslouchání.

28 článkov

Jardo

Fanúšik blues/hard/prog/art/jazz rockovej hudby 60. a 70. rokov minulého storočia. Veľký milovník BLUES. Tiež obľubujem southern rock, classical rock, sem-tam nejaká psychedélia, klasika a tak... Milovník aj rôznych neznámych kapiel, vykopávok z uvedeného obdobia. Z novšej muziky toho veľa nie je; väčšinou blues rock.

23 článkov
jirka7200

jirka7200

Fanda historie (zaniklé vesnice a hraniční pásma), dobré hudby všech žánrů od hard rocku, až po různé post industriální směry Fanda HiFi, tudíž mrzutý z nahrávek s nízkým DR (tzn. skoro pořád) Občas se snažím i něco vyfotit.

11 článkov

Marc Colling

Pochádzam z Nemecka, ročník 1958. Od roku 2015 publikujem na stránke BABYBLAUE. Pri písaní recenzií sa veľmi rád vraciam aj k starším nahrávkam. V júni 2017 ma oslovil zástupca webu ROCKOVICA.com s ponukou na spoluprácu a ja som ju prijal. Súhlasím s publikovaním mojich článkov a ich prekladmi do slovenského jazyka. Hudbe sa venujem už vyše 40 rokov. Najviac počúvam Prog a Rock. Niekedy si to spestrím metalovým výletom. Veľmi dôležitý je pre mňa spev, takže v mojej zbierke je len zopár inštrumentálnych diel. Hoci kupujem aj CD, dávam prednosť vinylom. Mám potrebu zaoberať sa hudbou komplexne, držať obal v ruke a vychutnať si informácie i texty. Ak sa o mne chcete dozvedieť viac, môžete navštíviť moju súkromnú webovú stránku www.progressive-pug.de/ Môj rebríček TOP 10 albumov: Emerson, Lake & Palmer – Trilogy (1972); Pink Floyd – Atom Heart Mother (1970); Uriah Heep – Demons & Wizards (1972); Mike Oldfield – Tubular Bells (1973); Radiohead – OK Computer (1997); Yes – Tales From Topographic Oceans (1973); Roxy Music – For Your Pleasure (1973); Queen – Sheer Heart Attack (1974); Kraftwerk – Autobahn (1974); Steve Harley & Cockney Rebel – Love's a Prima Donna (1976).

9 článkov
JohnnyTheRiffmage

JohnnyTheRiffmage

6 článkov
Dmitry M. Epstein

Dmitry M. Epstein

Narodil som sa v Bielorusku (1974), žijem v Thornhille, Ontário, Kanada - hudobný novinár a niekedy pracujem aj ako manažér, koproducent a textár. Som autorom mnohých článkov, rozhovorov i recenzií CD publikovaných v rôznych periodikách. Spolupracujem s vydavateľstvami Angel Air (UK), Esoteric Recordings (Cherry Red Group, UK), Unicorn Records (Quebec, Kanada), Salvo Music (Union Square Group, UK) a mnohými ďalšími. Zapojil som sa - ako komentátor a prekladateľ textov do ruštiny - do vydania 8 kníh venovaných The Doors, Deep Purple, Pink Floyd, Uriah Heep a Black Sabbath, ktoré vyšli v Rusku... Nájdete ma aj na mojej stránke DMME - LET IT ROCK - http://dmme.net/ V júni 2017 ma oslovil zástupca webu ROCKOVICA.com s ponukou na spoluprácu a ja som ju prijal. Súhlasím s publikovaním mojich článkov a ich prekladmi do slovenského jazyka.

5 článkov
rockovica

rockovica

3 články

Fill 72

45letý,manuálně živící se fanda rocku 60-70 let,kratochvilných knih bez ohledu na žánr a hifitechniky.

2 články
ROCKOVA MATURITA

ROCKOVA MATURITA

1 článok

Markéta Bernatt-Reszczyńská

1 článok

jarmila

1 článok

BluesBlava

1 článok

Milujeme ROCK